sadsad x
asdasd
Tesettür Dış Giyim

Tesettür Dış Giyim

14 Eylül 2020

Tesettür giyimin en önde gelen ve ayrılmaz parçalarından olan tesettür dış giyim, genellikle uzun ve kimi zaman önü kapanabilen bir dış kıyafetten ibarettir. Bu ürünler ferace ve pardösü gibi modeller olabileceği gibi, kap trençkot ya da kimono gibi modeller de olabilmektedir. Ayrıca genellikle spor giyimde kullanılabilen uzun hırka ve ceketler de tesettür dış giyim kıyafetleri arasında sayılabilir.

https://www.modaselvim.com/dis-giyim

Tesettür Dış Giyim Ürünleri Kullanımı

Dış giyim ürünleri bedeni tamamen örtmesi sebebiyle normal kıyafetlerin üzerinde tek parça olarak kullanılabilirler. Buna ek olarak iç kıyafetlerle kombin yapılabilecek dış giyim ürünleri de mevcuttur. Kullanım açısından bakıldığında yaz ve kış için ayrı ayrı dış giyim ürünü bulabilmek mümkündür. İnce ve nefes alan kumaşlardan üretilen feraceler yazın en kurtarıcı parçalarındandır. Ayrıca abaya ve kimonolar da yaz aylarında kullanılabilecek olan tesettür dış giyim ürünleri arasındadır.

Sonbahar ve ilkbaharda ise kap, panço ve trençkotlar en çok kullanılan dış giyim ürünleri arasında sayılabilir. Toprak tonları, haki yeşili ve soft renklerde üretilmekte olan bu ürünler modern görünüm de sağlamaktadır. Kış aylarının dış giyim ürünlerinde ise hemen hemen tüm ürünleri kullanmak mümkündür. Genellikle pardösü, manto ve kaban gibi dış giyim tesettür ürünleri mevcut olsa da iki iplik kumaştan üretilen feraceler de kış aylarında kullanılabilecek olan modellerdendir.

Tesettür Dış Giyim Ürünleri Kombinleme

İster salaş ister şık giyim tercih edilsin, dış giyim ürünlerinin kombini kolay gibi görünse de dikkat edilmesi gereken hususlar barındırır. En önemli olan şal ya da eşarp seçimi, yaz aylarında ince kumaşlardan tercih edilirken kış aylarında daha tok ve kalın kumaşlardan yana olmalıdır. Ayrıca ayakkabı ve çanta seçimi de tesettür dış giyim konusunda oldukça önemlidir.

Kış aylarında tercih edilecek kalın topuklu botlarla kombini yapılacak pardösüler boyu olduğundan da uzun gösterecektir. Aynı şey yaz aylarında kullanılabilecek topuklu spor ayakkabılar ya da normal topuklu ayakkabılar için de geçerlidir. Dümdüz inen dış kıyafetlerin yüksek ayakkabılarla kombini oldukça zarif bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca, ayakkabı seçiminde rengin de fazla patlayan bir renk olarak kullanılmaması hem şık hem de basic bir görünüm için önerilmektedir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.