sadsad x
asdasd
blogtr.jpg (267 KB)

Ferace Seçiminde Önemli Noktalar

24 Ocak 2023

Ferace tesettürlü hanımların dış giyimlerinde özellikle yaz mevsiminde tercih ettikleri önemli bir parçadır. Son zamanlarda daha çok kullanılır olması feraceyi moda haline getirmiştir. Bu durum da renk renk, model model birçok ferace çeşidinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Ferace Neden Tercih Edilir?

30 Aralık 2022

Ferace, Türk giyim geleneğinin kadim giysilerinden biridir. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu döneminde sadece kadınlar değil erkekler de ferace giyinirdi.

Ferace Neden Tercih Edilir?

16 Aralık 2022

Eskiden beri günümüze kadar gelen Türk kadın kıyafetleri arasında bulunan bir kıyafet çeşidi olmaktadır. Genellikle iç giyim elbiselerin üstüne giyilen ferace oldukça bol bir giyecek olarak bilinmektedir.

Moda Selvim Farkıyla Ferace Nasıl Olmalı?

30 Eylül 2022

Tesettür hayatına İslam şartlarına uygun biçimde devam ettirmeyi seçmiş olan sevgili hanımlarımıza denmektedir. Tesettürün anahtar kelimesine indiğimiz zaman örtünmek, kelimesi bizle karşılamaktadır.

Moda Selvim Sezona Yakışacak Ferace Modelleri

19 Eylül 2022

Kıyafet modası içerisinde yer alan kategorilerden biri dış giyim ürünlerinin olduğu bölümdür. Bu alan kısa sürede herkesin kendi tarzına yönelik tercih ettiği dış giyim ürünlerinden oluşmaktadır.

Ferace Nasıl Olmalıdır?

05 Eylül 2022

Günlük hayatta giymek içtin seçtiğimi kıyafetlerin genelde rahat olmasını isteriz. Hem rahatlık hem de şık olmasına akarız. Bu durumda da birçok giyim tarzı ortaya çıkmaktadır.

Gözalıcı Yazlık Ferace Modelleri

25 Temmuz 2022

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçaları arasında yer alan yazlık ferace modelleri, birbirinden farklı tasarımları ile her yaştan ve tarzdan kadına hitap eden modeller sunmaktadır. Özellikle kombin derdi ile uğraşmak istemeyen, tarzına farklı bir hava katmak isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği yazlık ferace modelleri hava alan yapısı sayesinde yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir.

Moda Selvim Yazlık Ferace Modelleri

13 Temmuz 2022

Ferace kullanımı en modern ve tarz görüntü oluşturan ürünlerden biri olarak tercih edilmektedir. Renk seçeneklerinin fazla olması bu feracelere duyulan ilgiyi de arttırmaktadır.

Yazlık Ferace Modelleri

26 Mayıs 2022

Ferace, gündelik hayatımızda tesettürlü kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen kıyafetler arasında yer almaktadır. Bu ürün hem rahat hem de bol bir yapısı olduğu için çok sık kullanılan dış giyim ürünleri haline gelmiştir. 

Rahat Kesim Yazlık Ferace Modelleri

28 Nisan 2022

Yaz aylarında en çok tercih edilen dış giyim ürünlerinden biri feracelerdir. Kullanım alanı geniş olan bu ürünler son zamanların beğenilen ve farklı kombinler oluşturulan ürünlerinden biridir.

Yazlık Ferace Modelleri Moda Selvim' De

10 Temmuz 2021

Ferace, tesettür giyim modasının gözdelerinden bir dış giyim ürünüdür. Ferace modelleri, kumaşları ve kusursuz dikimleriyle yok satanlar arasındadır. Tarihi eskilere dayanan ferace hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilmektedir. Osmanlı döneminde yaygın kullanılmakta olan feraceye kadın giyiminde zenane adı verilmekte olup, erkek giyiminde merdane denilmekteydi.

Ferace Hakkında Merak Edilenler

21 Mayıs 2021

Ferace, Osmanlı döneminde Anadolu'da yaşayan Türk hanımlarının çarşaftan çok daha önce giymiş oldukları bir kıyafet türüdür. Bu kıyafet türü; yakası bulunmayan, uzun kollu pardösüleri andıran, bol ve yere dek uzanan bir kıyafettir.

1 2 3 .... 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.