sadsad x
asdasd
Pardesü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Pardesü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

19 Temmuz 2023

Omuzdan ayak bileklerine kadar uzun olan hem yaz hem kış için çeşitleri bulunan bir elbise olan giysi türlerine pardesü adı verilmektedir. Tesettürlü olan bayanlar bu giysi türünü daha fazla tercih edilir. Dışarı çıktıkları zaman her renkten oluşan bu pardesü çeşitlerini giyerler. Pardesünün oldukça fazla renk çeşidi bulunmaktadır. Yaz veya kış bir kıyafeti en iyi şekilde bütünleyen bir elbisedir. Pardesünün çok fazla modeli bulunur. Bir pardesü bazen cepli, bazen dantel desenli gibi çok fazla modeli bulunmaktadır.

Pardesü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çok sayıda pardesü çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden pardesü alınacağı sıra dikkate alınması gereken en önemli şey giyen kişinin vücut hatlarını belli etmemesidir. Ancak pardesü seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta pardesü nün darlığı ve bolluğudur. Pardesü ne dar ne bol olmalıdır. Günlük kullanımda kişiyi oldukça rahat hissettirmelidir.

Daha Uzun Süreler Kullanmak İçin Neler Yapmalı?

Pardesü seçiminde belki de en çok dikkate alınması gereken konu budur. Pardesü seçimi yaparken mutlaka kumaşın kalitesine bakılmalıdır. Kaliteli bir kumaşı seçerseniz seçtiğiniz pardesüyü uzun yıllar kullanırsınız. Dikim kalitesi de bu konuda dikkate alınması gereken bir konudur. Dikimi düzgün yapılmayan bir pardesü hiç kimseye yakışmaz.

Pardesü Seçiminde En Çok Yapılan Hata Nedir?

Pardesü seçimi yaparken kalıp hataları oldukça fazla olmaktadır. Bu hataya düşmemek için pardesü seçerken öncelikle mutlaka denemek gerekir. Vücut kalıbınıza en uygun pardesüyü deneyerek bulabilirsiniz. Kısaca toparlamak gerekirse bir pardesü seçerken:

-Ne dar ne bol olmalıdır.

-Kaliteli kumaş seçilmelidir.

-Kalıba dikkat etmek gerekir.

Bunlara dikkat edip pardesü seçerseniz sizin için en uygun olan pardesüyü seçmiş olursunuz.

Pardesü Temizliği Nasıl Yapılır?

Pardesü temizliği yapmak için öncelikle etiketine dikkat etmek gerekir. Etiket üzerinde kuru temizleme ile temizleyiniz yazıyorsa o pardesüyü çamaşır makinesinde yıkayamazsınız. Eğer öyle yazdığı halde çamaşır makinesi ile yıkarsanız pardesü nün kumaşını bozarsınız. Bir pardesüyü uzun yıllar boyunca kullanmak için kuru temizleme yöntemi ile temizlemek gerekir.

Ayrıca her çeşitten birbirinden kaliteli kumaşlara sahip size her türlü yakışacak pardesüler için https://www.modaselvim.com/pardesu-manto adresine hemen göz atabilir size en uygun olan o pardesüyü en uygun fiyatlar ile alabilirsiniz.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.