sadsad x
asdasd

Pardesü

Birçok tesettür giyimi tercih eden kadınların günlük hayatlarında oldukça fazla tercih ettikleri bir kıyafettir. Bu nedenle her dönem moda olarak tercih edilmektedir.

Pardesü Nedir?

Pardesü kadın ve erkek modeleri bulunan bir dış giyim kıyafetidir. Omuzdan başlayarak ayak bileklerine kadar ulaşmaktadır. Pardesü genellikle tesettür giyim tercih eden kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Pardesü Çeşitleri Nelerdir?

Pardesü giyim modelleri genellikle kişilerin vücuduna oturmaktadır. Görüntüsü ile oldukça dikkat çekmektedir. Pardesü, feraceden fiyat bakımı ile bir miktar pahalı olmaktadır. Pardesüler, kışlık, yazlık ve mevsimlik olarak üç çeşide sahiptir.

Kışları genellikle keçe, kaşe ve kap gibi türlerinde pardesüler tercih edilmektedir. Yazları ise genellikle keten veya krep gibi ince kumaşlardan oluşan pardesüler kullanılmaktadır. Ayrıca mevsimlik olarak kot ya da deri pardesülerde bulunmaktadır.

Pardesü Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

1. Günlük kullanım için yapılan pardesü seçimlerinde fazla gösterişli modeller tercih edilmemelidir. Seçilen pardesü abartı olarak parlak taşlar bulundurmamalıdır. Tesettür sade giyimin yansıması olduğu için fazla abartı kullanılmamalıdır.

Ayrıca boydan kullanılan pardesülerde fosforlu renkler göze hitap etmesi açısıdan hoş gözükmeyebilmektedir. Tek renk olan pardesüler çok daha sade ve şık olmaktadır. Tesettür giyim gösteriş ve abartıyı değil şıklığı yansıtmayı amaçlamaktadır.

2. Pardesüdeki kumaş türü kontrol edilmelidir. Yazlık, kışlık gibi türleri bulunan pardesülerin mevsimlere uygun olabilmesi için kumaş türüne dikkat edilmesi gerekebilmektedir.

Ayrıca pardesülerde kumaş türünün kontrolünün ardından pardesünün dikiş izlerine dikkat edilmelidir. Dikkat edilmemesi halinde pardesüde bozukluklar ile karşılaşılabilir.

Bu noktada böyle bir sorunla karşılaşmamak için moda selvim sitesini ziyaret edebilir. Güvenli ve uygun fiyatlı alışverişlerde bulunulabilir.

3. Pardesü seçiminde vücut tipine uygun olamasına dikkat edilmelidir. Kalça bölgesi geniş bulunan kadınlar alt bölümü geniş bulanan pardesüleri tercih etmelidir.

Göğüs kısmı büyük veya bel bölümü geniş olanlar ise üst bölümü bol pardesüleri tercih etmelidir. Alışveriş yapan kişilerin vücut hatları fazlalık içermemekte ise standart bolluk olan pardesüler tercih edilmelidir.

Seçilen pardesülerin vücut tipi ile tam uyum ve duruş sağlayabilmeleri önemlidir. Bu nedenle yukarıda bulunan önerilere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Filtrele

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Pardesü/Manto Cep Detaylı Kaşe Pardesü 3076WW443 İndigo

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Pardesü/Manto Cep Detaylı Kaşe Pardesü 3076WW443 Siyah

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Kışlık Ferace Lazer Kesim Süet Ferace 1510AH193 Siyah

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Kışlık Ferace Lazer Kesim Süet Ferace 1510AH193 Mürdüm

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Pardesü Nakış Detaylı Süet Pardesü 1517AH193 Bej

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Pardesü Nakış Detaylı Süet Pardesü 1517AH193 Taba

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Pardesü/Manto Deri Detaylı Pardesü 811PD194 Vizon

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Pardesü/Manto Düğme Detaylı Pardesü 81285PD194 Laci

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Kışlık Ferace Lazer Kesim Süet Ferace 1510AH193 Haki
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.