sadsad x
asdasd
blogtr.jpg (267 KB)

Bu Yıl Ferace De Öne Çıkan Modeller

18 Ocak 2021

Tesettür giyimde dış kıyafet olarak ferace büyük önem taşımaktadır. Ferace , tesettür dünyasına ilk girdiği günden günümüze tesettürlü kadınlar tarafından büyük ilgi görmüştür. 

Kot Kumaş Tesettür Ferace Modelleri

14 Kasım 2020

Sezona hızlı bir giriş yapan ferace modelleri arasında kot kumaşı ile tasarlanan feraceler adeta göz kamaştırmaktadır. Yeni sezon ürünlerini yakından takip eden ve sezonun modasına uygun kombinler yapmak isteyen hanımlar bu sezon kot kumaş ferace modelleri ile farklı kombin tasarımları oluşturmaktadır. 

Neden Ferace Giymeliyiz

21 Ekim 2020

Tesettürün ölçülerine uygun giyinmek isteyen tesettürlü hanımlarımız çarşaf giymek istememeleri sebebiyle daha çok ferace yönelmeye başladılar. Bunun başlıca sebebi feracenin kullanımının uygun olması vücut hatlarını ölçmesi ve her yerde giyinilebilmesidir. 

Yazlık Ve Kışlık Feracelerin Genel Özellikleri

05 Ekim 2020

Genel anlamda feraceler her geçen daha da yaygınlaşan ve özellikle tesettür genç kadınlar tarafından tercih edilen tesettür elbiselerdir. Özellikle renkli yapıları ile dikkat çeken feracelerin yazlık olan modellerinin birkaç genel özelliği bulunmaktadır. Bu genel özellikler neredeyse her ferace modelinde bulunmaktadır.

Ferace Modasındaki Şıklık

18 Eylül 2020

Ferace, Osmanlı zamanında Anadolu'daki Türklerin giydikleri bir çeşit üstlüktür. Kadınlar, çarşaftan önce bu giysiyi kullanmaktaydılar. Uzun kollu, yakasız, bol bir elbisedir.

Yazlık Ferace Kullanımı

09 Ağustos 2020

Feraceler bol yapılarıyla tüm tesettürlü kadınların hayatının bir döneminde kullandığı bir kıyafettir. Bol görüntüsü kimi zaman şıklık sağlarken kimi zaman rahatlık sağlamaktadır.

Yaz Akşamları İçin Özel Tasarım Feraceler

04 Temmuz 2020

Yaz akşamlarının hafif esintili havasına uygun kombin oluşturmak hanımlar için kimi zaman düşündürücü olmaktadır. Bu zamanlar için özel olarak tasarlanan yazlık ferace modelleri bulunmaktadır. İnce kumaş, bedene tam oturan ferace modelleri yaz akşamlarının vazgeçilmez dış giyim ürünlerinden biridir.

Yeni Moda Yazlık Feraceler

18 Mayıs 2020

Feraceler tesettür giyen kişilerin kullandıkları yaz veya kış zamanına göre değişim gösteren tasarımlardır. Tasarımcıların bu sezon çıkardıkları türler arasında, kapalı tonlara çalan renkler tercih edilmektedir. Öncelikle modeller arasında yazlık ferace ve kışlık ferace olarak ikiye ayrılmadır. Kışlık modeller soğuklara karşı üretilmiştir ve daha kalın tasarlanmış ürünlerdir.

Desenli Kumaş Ferace Modelleri

27 Nisan 2020

Desenli kumaşta tasarlanan çoğu tesettür giyim parçası, kendi sezonunun modasını yansıtmaktadır. Modayı takip eden çoğu hanım ise bu desen modasına uyum sağlayacak parça seçimleri yaparak kombin oluşturmaktadır. Bu sezon desenli kumaş ferace akımı yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Desenli kumaş ile tasarlanan ferace modellerinde feracenin bazı kesimlerinde desenli kumaş bazı kesimlerinde ise sade kumaş kullanılmıştır. Kollarının uç kısımlarında şeritler şeklinde desen kullanılan ferace modellerinde geri kalan kısım sade kumaş şekilde belirlenmiştir.

2020 Yılına Özel Ferace Modelleri

19 Mart 2020

Online platformların dış giyim kategorisinde bulunan ferace modellerinde 2020 yılına öze yeni tasarımlar yer almaktadır. Adeta bir elbise şıklığında görünen bu ürünler hem günlük yaşamda hem de özel davetlerde tercih edilebilir. 

Ferace Alışverişi Ve Kullanımı

23 Aralık 2019

Birçok bayan tarafından tercih edilen giyim çeşitlerinin başında ferace gelmektedir. Hem bol renk seçeneğinin olması hem de birçok tarz seçeneğini barındırması sebebiyle bayanlar tarafından ilgi görmektedir. 

Tesettür Ferace Modasının En Yeni Trendleri

26 Kasım 2019

Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşan dış giyim parçalarından biri olan tesettür ferace tasarımları, her zaman bayanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Zengin model seçenekleri ile vitrinlerdeki yerini alan tesettür ferace modelleri daima en favori parçalar arasında yer almaktadır.

1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.