Moda Selvim Farkıyla Ferace Nasıl Olmalı?

Moda Selvim Farkıyla Ferace Nasıl Olmalı?

30 Eylül 2022

Tesettür hayatına İslam şartlarına uygun biçimde devam ettirmeyi seçmiş olan sevgili hanımlarımıza denmektedir. Tesettürün anahtar kelimesine indiğimiz zaman örtünmek, kelimesi bizle karşılamaktadır. Ancak örtünmek sadece saçlarımız için değil, tüm vücut hatlarımızın da belli olmamasını işaret etmektedir. O yüzden hakkıyla yapmak çok önemlidir. 

 

Tesettür Nasıl Olmalı?

 

Tesettür giyim ile ilgili Kur'an'da fazlasıyla ayetler vasıtasıyla bahsedilmektedir. Şu an ki gündemde sadece saçın kapanması veya sadece namahrem yerlerin örtünmesi bahsedilse de eğer tesettürün anlamını, ağırlığını kaldıramayacaksanız ve kendinize güvenmiyorsanız, zorlamayın çünkü tesettür oyuncak değildir. Tesettür moda değil Allah'ın emridir.

 

Bu konuda kime güvenebilirim diyarsanız. 1996 yılında kurulan Modaselvim tekstil sektörünün çeşitli kollarında faaliyet göstermeye devam etmektedir. Gerek yurt dışı gerek yurt içi, hazır giyim ve tesettüre ayak uyduran Modaselvim ile tesettür alışverişlerinize gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

 

Kombin Önerisi

 

Kadınların her sabah uyandığında en çok sordukları şey, bugün ne giysem? olmaktadır. Bunun için önerilerimiz, elbise veya feracedir. Siyah bir ferace üzerine istediğiniz ama çok dikkat çekmeyen şal ve eşarp tercih edebilirsiniz veya vücut hatlarınızı belli etmeyen sade ve şık elbiseyle aynı şekilde şal veya eşarp tercih edebilirsiniz. 

 

Medine ipeği şallar feracenin üzerinde gayet güzel durmaktadır. Tercihleriniz arasında bir şans verebilirsiniz. Çok dikkat çekmeden, hem modaya hem de tesettüre uymak çok zor değil. Bir ferace veya sade elbiseyle de mükemmel gözükebilirsiniz. 

 

Müslüman Bir Kadın Nasıl Giyinmeli?

 

Kur'an'daki " dış örtüden " maksat tarif edilen tesettür ölçüleridir. Kadınların cilbab veya ferace ile örtülmesi emredilmiştir. 

 

Cilbab: Kur'an'ı Kerimde geçen, kadınların vücutlarını tamamen örten kadın kıyafeti ve dış örtü anlamına gelmektedir. Cilbab'lar genelde pamuk, yün ve keten gibi kumaşlardan elde edilir. Ve Çarşaf-ı Şerif-i denmektedir. 

 

Ferace: Osmanlı dönemlerinin Anadolu'da yaşayan Türklerin kadınların çarşaftan önce sokakta giydikleri uzun elbise türüne ferace denir. Bu elbise, uzun kollu, yakasız, bol ve siyah renkte pardösüyü hatırlatan ve yere kadar uzun olandır. 

 

Modaselvi'de sizin için bir sürü ferace ve elbise modelleri bulunmaktadır. Modaya ve tesettüre uygun bir şekilde alışveriş yapmak isterseniz, Modaselvim sitesinden yapabilirsiniz. 

Ferace ürünlerimizin özelinde ve geniş ürün yelpazemiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.modaselvim.com/ferace adresiniz ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.