sadsad x
asdasd
Ferace Seçiminde Önemli Noktalar

Ferace Seçiminde Önemli Noktalar

24 Ocak 2023

Ferace tesettürlü hanımların dış giyimlerinde özellikle yaz mevsiminde tercih ettikleri önemli bir parçadır. Son zamanlarda daha çok kullanılır olması feraceyi moda haline getirmiştir. Bu durum da renk renk, model model birçok ferace çeşidinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Ferace Nedir?

Feraceyi bol ve uzun, mantoya benzer ama daha ince, yakası olmayan bir dış giyim ürünü olarak tanımlayabiliriz. Son dönemde pardösülerin yerini almasıyla bilinen feraceler artık pek çok kadın tarafından daha ince olması sebebiyle tercih edilmektedir. Üstelik nispeten daha ince yapıda olmalarına rağmen iç göstermezler. Kullanım rahatlığı da önemli bir tercih sebebidir.

Feraceler yok gibi yapıdadırlar. Pardösülerin o ağır havası feracelerde yoktur. Bu yüzden de yaz için daha uygun birer alternatiflerdir. Ancak feracelerin kışlık versiyonları da bulunmaktadır. Güzel bir ferace kombinin tüm havasını değiştireceğinden kendiniz için en uygun feraceyi seçmek son derece önemlidir.

Ferace Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Eskiden daha çok siyah ve yeşil renkte bulunabilen feraceleri şimdilerde taşlı, taşsız, yarasa kollu, normal kesim, daha salaş kesim, balon kol vb. gibi pek çok çeşidi vardır. Bu kadar seçenek içinde kaybolmamak için öncelikle kriterlerinize karar vermelisiniz. Seçiminizde en önemli nokta elbette ki göz zevkinize ve tarzınıza hitap etmesidir. Ancak belli başlı bazı ipuçlarına dikkat etmekte de fayda var.

Nasıl bir model istediğinize karar verdikten sonra, örneğin düğmeli, fermuarlı, desenli ya da sade, renkli veya renksiz tamamen size kalmış. Daha sonra kumaş kalitesine bakabilirsiniz. Zira bir dış giyim ürünü ve büyük bir parça olduğu için kalitesi son derece önem arz etmekte. Kalitesi önemli olduğu kadar kumaş türü de önemli olan feracenin ince ve efil efil bir kumaşa sahip olması yaz sıcaklarında sizi daha az terletecektir.

Aynı zamanda terletmeyen bir ferace arayışındaysanız pamuklu kumaşlara yönelebilirsiniz. Zira pamuklu kumaşlar nefes alabildiği için terleme konusunda en güvenebileceğiniz kumaş türlerinden biridir. Tüm kriterlerinize karar verdikten sonra son adım olarak seçtiğiniz ferace fiyat açısından da bütçenize uygun olmalıdır.

Modaselvim de tam olarak burada devreye giriyor. Birbirinden şık ve kaliteli modellerimizin olduğu sitemizde gezinerek hem uygun fiyatlı hem de kaliteli kendi zevkinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

Moda Selvim ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak ve geniş ürün yelpazemize göz atmak isterseniz https://www.modaselvim.com/ferace adresine bakabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.