sadsad x
asdasd
 Ferace Neden Tercih Edilir?

Ferace Neden Tercih Edilir?

16 Aralık 2022

Eskiden beri günümüze kadar gelen Türk kadın kıyafetleri arasında bulunan bir kıyafet çeşidi olmaktadır. Genellikle iç giyim elbiselerin üstüne giyilen ferace oldukça bol bir giyecek olarak bilinmektedir. Kol kısımları ve kol ağız kısımlarının çok geniş olması ile birlikte topuklara kadar uzanan bir kıyafet olarak görülmektedir. Kadınlar bu tür kıyafetleri komple baştan aşağı örtülmek amacıyla giymektedir.

Bundan dolayı ferace birçok rengi bulunan arka yakası uzun olan ve genellikle koyu renkte olan kısımlarının tercih ettiği üstte giyilen kıyafet olarak adlandırılmaktadır. Geçmiş yıllara bakıldığı takdirde bol ya da dar olduğu kesinlikle görülmemektedir. Bunların modelleri Kaşmir, trikoya da değişik kumaşlardan yapılabilmektedir.

Elbiseye benzeyen modelleri sayesinde uzunluğu ile fazlasıyla dikkat çekmektedir. En eski giyim dalları arasında bulunmaktadır. Ön taraflarında genellikle düğme ya da fermuar modelleri tercih edilmektedir. Bunların dışında cepli ya da cepsiz türleri de mevcut olmaktadır. Çarşaf ile birlikte manto arasında kalabilen seçim olarak değerlendirilmektedir. Mevsimsel olarak üretildiği görülmektedir.

Ferace Nedir?

Vücudun hiçbir şekilde alt kısımlarını belli etmediğinden dolayı mevsimsel olarak da giyilebilen ürün olduğu için tercih edilmektedir. Bunun yanında kumaş çeşitliliği farklı olmaktadır. Günümüzde kışlık ya da yazlık modelleri de mevcut olmaktadır. Çoğunlukla koyu renk türleri daha fazla tercih edilmektedir. Kesin mi giyiliş modelleri geniş çaplı olduğundan dolayı kalın kumaşlar ile birlikte de kullanılabilmektedir.

Bu tür giyimlerin kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterdiği görülmektedir. Yaş skalasına göre ve kişinin zevklerine göre ayarlanmaktadır. Bazı dönemlerde süslemeleri ve motiflere göre de tercihler yapılabilmektedir. Yeni feracelerde çoğunlukla taşlı modeller de ortaya çıkmaktadır.

Koyu renkli kıyafetlerin üzerine çoğunlukla kahve ya da lacivert tonlarındaki feraceler daha fazla geğirmektedir. Hiçbir şekilde işte oluşan kıyafeti göstermediğinden dolayı tercih sıralaması başında ilk sıralamaya yükselmektedir.

Ferace Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Fiyat aralıklarına bakıldığı takdirde kumaşı kalın ve sağlam olan feracelerin fiyatları biraz artmaktadır. Bunlar kesinlikle hiç göstermediğinden dolayı kumaş yapısıyla birlikte de dikkat çekmektedir. Kumaşının yapısı genellikle pamuklu yapılarda yerini almaktadır.

Böylece içeriden ince bir şey giyen kullanıcıyı kesinlikle rahatsız etmemektedir. Bundan dolayı herhangi bir kaşınma ya da yanma belirtisi yaşanmamaktadır. Fiyat aralıkları her bütçeye uygun olabilecek dozlarda ayarlanabilmektedir.

Ürünlerimizi daha detaylı incelemek için ve ürün yelpazemize daha yakından bakmak için https://www.modaselvim.com/ferace
 adresini ziyaret edebilirsiniz.   

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.