sadsad x
asdasd
Yazlık Balon Kol Ferace Modelleri Nelerdir?

Yazlık Balon Kol Ferace Modelleri Nelerdir?

22 Haziran 2023

Tesettür giyim olarak günümüzde dış giyim kategorisinde tercih edilmiş feracelerin birçok farklı modellerini bulmak mümkündür. Bununla birlikte renk seçenekleri olarak geniş renk yelpazesine sahip çeşitleri de bulunmaktadır. Osmanlı Devleti dönemindeki ki gibi temel rengi siyah olarak feraceler günümüzde halen en çok kullanılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Balon Kol Ferace Modelleri Nelerdir?

Ferace modelinin kol detayının balon kol olması genellikle feraceye daha genç bir görünüm kazandırır. Ayrıca feracenin rahat ve spor bir modern tarzda kombinlenmesine de olanak sağlanmıştır. Ferace çeşitlerinde balon kol modelleri, yaka yuvarlak kesim şeklinde tasarlanmıştır.

Hanımlar için bu kesim şal kullanımında daha rahat bağlamalarına yardımcı olacaktır. Balon kol ferace modellerinin etek kısmına bakıldığında ise diğer düz modellere nazaran açılan geniş etek havasında olduğu görülmektedir.

Balon Kol Ferace Modellerinin Detayları Nelerdir?

Tesettür giyimde tercih edilen balon kol ferace modellerinin üzerinde çeşitli işlemeler ve detaylar yer alır. Yaka kısmı ve bel kısmında genel olarak bulunan Osmanlı işlemeleri bu modellerin vazgeçilmez detaylarından biri olarak karşımıza çıkar. Pek çok kadının severek tercih ettiği bu detay, görünümü bakımından daha şık ve gösterişli bir duruş sunmaktadır.

Balon Kol Ferace Modellerindeki Bel Detayları Nelerdir?

Tesettür balon kol modellerinin arka bel kısımlarında bulunan kurdele detayları da çok beğenilen ve tatlı kombinler yapmak isteyenlerin tercih ettiği modellerden biridir. Son dönemlerde yaygın bir şekilde ilgi gören bu ferace modeli kişiyi olduğundan daha genç göstermektedir.

Rahat kullanımı birçok farklı kombinle de tercih edilmesini sağlamaktadır. Balon kol kısımlarında da kurdele bulunan bu model çeşidi parça görünümünü tamamlayan bir hava katar.

Balon Kol Ferace Modelleri Nasıl Kombinlenir?

Balon kol modelleriyle kombin oluşturmak için öncelikle kendi bedenine göre bir model seçimi yapmalıdır. Ferace modellerinden birini seçerek içine İspanyol paça uzun kot pantolonu ile kırık beyaz tunik kombini oluşturmak mümkündür.

Fakat kombinin daha da hareket kazanmasını isteyenler uzun bir kolye ya da yaka kısmına broş tercih edebilirler. Aynı zamanda çanta ve ayakkabı seçimlerinde dolgu topuk ayakkabı ve tercih edilen tunik renginde bir el çantası almak kombini tamamlayacaktır.

Moda Selvim ferace modelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve geniş ürün yelpazemize göz atmak isterseniz https://www.modaselvim.com/ferace adresine bakabilirsiniz.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.