sadsad x
asdasd
Tesettürde Kapların Önemi ve Seçimi

Tesettürde Kapların Önemi ve Seçimi

06 Şubat 2019

Tesettür giyimde dış giyime kadınlar önem vermektedir. Dış giyim denildiğinde akla pardösü, ferace ve kap gelmektedir. Dolayısıyla kadınlar bu kıyafetlere biraz daha önem vermektedir. Önceden kadınlar kıyafet seçme konusunda oldukça zorluk çekmekteydiler. Son zamanlarda moda tasarımcılarının tesettüre verdiği önemin artmasıyla kadınlar tesettür kıyafet seçme konusunda oldukça rahatlamıştır. Çünkü tesettür modası birçok tesettür tarzını benimseyen kadının son zamanlarda oldukça önem verdiği tarzlar geliştirmiştir. Yediden yetmişe her kadının tercih edebileceği tarzda kıyafetler üretilmeye devam edilmiştir.

 

  Tesettür Giyim Parçaları Ve Kaplar

 

            Tesettür giyimin en önemli dikkat edilen noktası vücudun belirli yerlerini örterek tesettüre uygun giyinmek olmaktadır. Dolayısıyla birçok kıyafet üretilmiştir. Bu kıyafetler arasında özellikle tesettür kap modelleri ayrıca önem taşımaktadır. Çünkü kap modelleri genellikle kombinleri tamamlayıcı şekilde tercih edilir.

 

            Tesettür elbise, tesettür abiye, etek, şal, eşarp, tesettür mayo ve eşofman, geniş paçalı çeşitli pantolonlar ve tunikler de kaplar kadar tercih edilen kıyafetler arasındadır. Ancak kaplar genellikle oluşturulan kombinleri tamamlamak için tasarlanmıştır. Özellikle her mevsime uygun olan kaplar çeşitli modeller ve tarzlarda vitrinleri süslemektedir.

 

  Tesettür Kap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

             Tesettür kap seçiminde kadınların özellikle mevsimine göre seçim yapması oldukça önemlidir. Çünkü yaz aylarına yakın mevsimlerde tercih edilecek kapların kumaşlarının çok fazla kalın olması önerilmektedir. Kalın kumaşlar terlemeyi arttıracağından dolayı dış görünüşte olumsuz görüntülerin olmasına neden olabilir. Ayrıca her kadının kendi tarzını yansıtan kap seçmesi oldukça önemlidir.

 

            Genellikle kap seçimini genç kadınlar yapmaktadırlar. Okula giderken, arkadaşlarla gezmeye çıkarken ya da yolculuklarda mutlaka kap giyinmeyi tercih etmektedirler. Dolayısıyla kapları çeşitli şekillerde deneyerek ilgi çekici kombinler oluşturmayı başarmaktadırlar. Ayrıca tesettür kap renkleri de büyük önem taşımaktadır.

 

  Tesettür Kap Modellerinde Farklı Kombinler

 

             Tesettür kap genellikle kot pantolonların üzerine genç kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Çünkü kaplar kot pantolon ve babetler ile oldukça şık görüntüler oluşturmaktadır. Evli ve orta yaşlı kadınlar ise genellikle kapların altına kumaş pantolon giymeyi tercih etmektedirler. Kaplar her ortama ve duruma uygun olarak yenilebilen özel tesettür parçalarıdır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.