sadsad x
asdasd

Çok Satanlar

Teknolojinin ve yazılım sektörünün gelişimi ile alış veriş siteleri, e-ticaret siteleri günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Hem kırsal hem kentsel bölgelerde yaşayan birçok insan bu sitelerden alış veriş yapmayı, almayı planladıkları ürünle alakalı fiyat, üretim, satış sonrası hizmet gibi bilgileri edinmeyi hatta kendi ürünlerini satmayı bile alışkanlık haline getirmiştir. Bu sebeple, söz konusu sitelerin kullanıcılara ve tüketicilere çok sayıda faydası vardır.

 

 Alış veriş sitelerinin sayısız faydalarının yanında kullanıcılarına sunduğu çok satanlar bölümü hizmeti de bulunmaktadır. Site içerisinde olan bir istatistik modülü ile müşteriler tarafından belli zaman aralığında en çok tercih edilen ürünler süzülüp siteye girenlerin bilgisine sunulmaktadır.

 

 Çok Satanlar, Site İçerisinde Nerede Yer Alır?

 

 Bazı sitelerin çok satanlar başlığı altında ayrı bir sekmesi olduğu gibi bazı sitelerde ise sergilenen ürünlerin üzerinde çok satıldığı bilgisi bulunur. Çok satılanlar başlığı altında farklı ürün kategorilerinde ya da belli bir ürünün çeşitli modelleri arasında sık tercih edilenler bilgisi yer alabilir. Bu kapsamda kıyafet, yiyecek, ev ürünleri, spor ürünleri, kitap, kırtasiye, beyaz eşya ve elektronik eşya gibi ürünler arasında en çok satanlar sınıflaması yapılabilir.

 

 Bazı Ürünler Neden Çok Satanlar Listesinde Bulunur?

 

 Çeşitli ürünlerin çok satanlar arasında yer almasının farklı sebepleri olabilir. Bunlar, ürünün satışa yeni çıkmış olması, indirim sürecinde olması, tükenecek olması, değişik ve cazip bir özelliğinin bulunması gibi farklı nedenler olabilir. Değişik markalar ve ürünler için çok satanlar listesine girmek bir prestij göstergesi de sayılmaktadır. Tüketiciler tarafından daha çok tercih ediliyor olması söz konusu ürün veya hizmet için bir reklam aracı olarak kabul edilmektedir.

 

 Pazarlama Stratejisi Açısından Çok Satanlar Kısmının Önemi Nedir?

 

 Çok satanlar bilgisi bulunan ürünlerin tüketiciler tarafından cazibesi artmaktadır. Müşteri olarak ya da sadece gezinmek amacıyla belli e-ticaret sitesine giren kişi bir ürünün çok satılıyor olmasından etkilenebilir. Diğerlerinden geride kalmama, başkaları tarafından çok alınıyorsa bir sebebi vardır gibi düşünceler kişileri alış verişe yönlendirmektedir. Bunun bilincinde olan satış ve pazarlama yöneticileri revaçta olan ürünlerin bilgilerini potansiyel müşterileriyle paylaşmaktadır.

Filtrele

5

Modaselvim Kaban Kemerli Kaşe Kaban 5945BSK463 Laci

3

Modaselvim Kaban Kemerli Kapitone Mont 3907HN218 Siyah

10

Modaselvim Bluz ve Gömlek Boğazlı Triko Bluz 1000MT581 Siyah
 İndirim
  İndirim
ozel-tr3.png (2 KB)
 Ramazan Bereketi

7

Modaselvim %70'e VARAN İNDİRİM Pat Detaylı Kışlık Kap 2468SL432 Siyah

9

Modaselvim İçi Kürklü Bondit Trençkot 4598MDH809 Vizyon
 İndirim
  İndirim

7

Modaselvim %70'e VARAN İNDİRİM Cep Detaylı Kışlık Kap 2464SL432 Siyah

5

Modaselvim Kaban Kemerli Kaşe Kaban 5945BSK463 Kahve

8

Modaselvim Kap / Kaban Gizli Düğmeli Kaşe Kaban 2048BG354 Laci

10

Modaselvim Kap / Kaban Kemerli Kaşe Kaban 2046BG354 Vizyon
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.