sadsad x
asdasd

Trençkot

Trençkot, mevsim geçişlerinin en beğenilen ve en çok kullanılan ceket çeşididir. Özellikle sonbahar ve ilkbahar gibi havalarda tercih edilir. Şıklığı ve stili tamamlayan en güzel parçalardan biridir. Hem spor hem de şık bir şekilde kombinleyerek stilinize şıklık katabilirsiniz. Trençkot, dayanıklı, pamuklu mevsimlik sıkça tercih edilen rahat ve pamuklu olan bir pardösü çeşididir. Fakat pardösü değildir. İdeal uzunlukları ayak bileklerinin hemen üstünden diz üstüne kadar değişiklik gösterir.

Trençkot Çeşitleri

Genel olarak büyük yakalı veya kruvaze olan trençkotlar her dönem modaya uyum sağlar. Bileklerde, yağmur suyunun kollardan girişini engelleyen kayışlar vardır. Omuzlarda ise yine düğmeyle kapatan şık kayışlar bulunur. Kemerin hemen altındaki halkalar ise önemli eşyaları eski zamanlarda ise savaş malzemelerini koymak için tasarlanmıştır.

Trençkot Modası

Hiçbir zaman modası geçmeyen, yegane giysidir trençkotlar. Çünkü giyilen her kıyafete uyum sağlar. Üstelik kaliteli çeşit çeşit kumaşlarıyla da rahatlığı sağlar. Hatta hem kadınların hem de erkeklerin kullandığı ikonik, rahat ve kullanışlı bir giyim eşyasıdır. Trençkot, hafif, yağmura dayanıklı ama terletmeyen bir palto ihtiyacıyla ortaya çıktı. Pardösü ya da yağmurluk gibi parçalardan ayrılan en önemli özelliği de budur. Bu efsaneleşen, fonksiyonel tasarımlara göz atmak isterseniz modaselvim.com birçok seçenek ve yenilikçi tasarımlar sunmaktadır.

Geçmişten Günümüze Trençkot

İlk kez tasarlanması 1820’li yıllara dayanan trençkot, başlangıçta ordu subayları için gerekli olan bir dış giyim eşyasıydı. Bir trençkotun geleneksel rengi asker yeşiliydi, ancak şu anda yeni versiyonları bin bir çeşit farklı renkte olabiliyor. 1800'lü yıllarda trençkot, iyi giyimli erkekler tarafından balık tutma, avcılık gibi faaliyetler sırasında kullanılıyor ve özellikle orduda oldukça ilgi görüyordu. 1853 yılına gelindiği trençkotu daha yaygınlaştıracak büyük adımlar atıldı. İngiliz menşeli bir marka daha çok hava alan ve daha az terleten bir kumaş icat ederek bu güzel parçayı daha ileri teknolojiyle bir araya getirdi. Trençkotların zorlu ve sert hava koşullarına dayanıklı ‘gabardin’ kumaştan, şu anda bildiğimiz hali ile ortaya çıkışı ise 1879’da, aynı trençkot markasının yaratıcısı genç yaratıcısı Thomas Burberry sayesinde oldu.

Filtrele

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Lastikli Trençkot 4206ST241 Laci

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Lastikli Trençkot 4206ST241 Taba

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Lastikli Trençkot 4206ST241 Siyah

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Lastikli Trençkot 4206ST241 Gri

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Lastikli Trençkot 4206ST241 Haki

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Bağcıklı Kapşonlu Trençkot 4101ST241 Hardal

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Bağcıklı Kapşonlu Trençkot 4101ST241 Taba

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Beli Bağcıklı Trençkot 4204ST241 Taba

Renkler

Kargo Ücretsiz Modaselvim Trençkot Baskı Detaylı Trençkot 10571MP186 Taş
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.