sadsad x
asdasd
Tesettür Tunik Seçimi

Tesettür Tunik Seçimi

26 Ağustos 2019

Muhafazakar hanımlar tarafından tercih edilen bir giyinme tarzıdır. Dar kesim, uzun kesim, salaş kesim, bol kesim, desenli kumaş veya sade kumaş istekleri doğrultusunda tercih edilen giyinme tarzıdır. Nerede, hangi ortamda giyinmesi planlanmışsa o şekilde çeşitliliği daraltarak daha kolay ve sağlıklı bir seçim yapmak işten bile değildir. Etek ya da pantolon üzerine tercih edilen modelleri ile hem modern hem dinin gereği doğrultusunda hem de rahat hareket etme ortamı adına bayanların tercih ettiği bir giyinme tarzıdır.

 

 Tesettür Tunik Seçiminde Vücut Hatları

 

 Her mevsimde modanın kalbinin getirdiği renk ve kumaş özellikleriyle hazırlanmaktadır. Bu giyinme tarzında ayrı model renk ve kumaş dokusu olarak çıkarılan tesettür tunik modellerinde öncelikle fiziki hatların çok iyi bilinmesi gerekir. Boyun uzunluk ölçüleri, beden ölçüleri, kişinin fizik tipi kıyafet seçimini etkilemektedir. Kişi dar kesim, bol kesim, salaş kesim gibi tunik modellerinde boy ve kilo özelliklerini bilerek seçim yapması daha tercih edilebilir ve memnun olarak ayrılması için önem arz etmektedir.

 

 Tesettür Tunik Giyiminde Kumaş Dokusu Tercihi

 

 Tunik giyiminin rahatlığını bilen hanımlar seçimlerinde etek ya da pantolon ile kombine ettiği tunik seçiminde kumaşların dokusunu iyice keşfetmelidir. Alınan tesettür tunik tercihinde etek ya da pantolon kombinde kumaş dokularının yakınlık taşıması duruşta şık görünümü ortaya serecektir ve duruş uyumunun bel kemiğini öncelikle yakalamış olmalıdır.

 

 Tesettür Tunik Seçiminde Renk Belirleme

 

 Tunik seçiminde etek ya da pantolon ile kombine edilmesi gereken seçimlerde kişinin kendi ten rengine gidebilecek rengi yakalayabilmesi çok önemlidir. Bazen sıcak renkler bazen de soğuk renkler kişinin üzerinde oldukça iyi durabilmektedir. Bu sebeple askıda duran renkler her zaman güzeldir. Ancak deneme kabinlerinde giyilerek o kıyafet ile renk olarak bütünselleşmek seçimi daha kusursuz hale getirecektir.

 

 Tesettür Tunik Seçiminde Memnun Olmak İçin

 

 Yukarıda belirtilen açıklamalar ışığında tercih edilen tesettür tunik seçiminde o kıyafette iyi ürün veren mağaza tercihi de dahil renk, kesim, desen, boy, doku gibi önemli hususlar dikkate alınması durumunda memnuniyet oranı yükselecektir. Mağazadan memnun ayrılmak için kişi ne istediğini ve bunun yanı sıra vücut hatlarının avantajlarını iyi kullanabildiği taktirde çok daha keyifli alışveriş olacaktır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.