sadsad x
asdasd
Tesettür Tuniğin Giyilebileceği Ortamlar

Tesettür Tuniğin Giyilebileceği Ortamlar

10 Eylül 2018

             Tesettür tunik, en son çıkan yeni modelleri sayesinde her ortamda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Tek yapmanız gereken giyeceğiniz ortama uygun tunik modelini bulmaktır. İşte giyeceğiniz ortama göre belli başlı tunik modelleri aşağıdaki gibidir:

 

 1- Günlük Hayatta Tercih Edilebilecek Tunik Modelleri: Günlük hayatta daha rahat olmak isteyen bayanlar tesettür tunik seçimlerini daha geniş ve salaş duran modellerden yana yapmalıdırlar. Orta yaş üzeri bayanlar daha sade olan tek renk tunikleri tercih edebilir iken; daha genç ve spor takılmayı seven bayanlar önünde çeşitli figürlerin bulunduğu eğlenceli, komik tunik modellerini tercih edebilirler. Gömlek şeklinde önü komple düğmeli ya da yarıya kadar düğmeli hakim yaka tunik modelleri de günlük hayatta tercih edilebilecek tunikler arasında yer almaktadır. Ayrıca iki, üç rengin kullanıldığı rengarenk, asimetrik kesimlerdeki tunik modelleri de günlük hayatın vazgeçilmez tunikleri arasında yer almaktadır.

 

 2- İş ve Resmi Ortamlarda Tercih Edilebilecek Tunik Modelleri: İş ortamında daha sade tunik modelleri tercih edilmelidir. Hakim yaka ve koldaki manşet ile şık hale gelen tunikler tercih edilebilir. İş ortamlarında giyilecek tunikler de iki, üç renkten oluşabilir. Ancak günlük hayatta tercih edilen tunikler gibi çok renkli ve sırıtan renkler olamamalıdır. Düğmesi öndeki pile ile gizlenmiş olan gömlek tesettür tunik modelleri iş ortalarında tercih edilebilir. Ayrıca bu tunikler günlük hayatta tercih edilen tunikler gibi salaş olmamalıdır. Daha ciddi duran ve üste oturan, belinde kuşak ya da kemer olan tunikler tercih edilebilir.

 

 3- Özel Gün ve Gecelerde Tercih Edebilecek Tunik Modelleri: Özel gün ve gecelerde ise taş işlemeli, güpür ve dantel detayları olan tunik modelleri öne çıkacaktır. Özellikle tuniklerin etek uçlarında ve kol manşetlerinde ortaya çıkan dantel detayları, tuniklerin göğüs kısmında göze çarpan taş işlemeli tunik modelleri tercih edilebilir. Ayrıca düz kol tercih etmek yerine özel günün havasına uygun olarak volan kok tunik modelleri bugünlerde tercih edilebilir. Bugünlerde biraz daha sade olmak isteyen bayanlar ise özellikle son zamanlarda moda olan üzerinde kanaviçe deseni bulunan tunikleri tercih edebilirler.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.