sadsad x
asdasd
Tesettür Kıyafetlerde Uygun Renk Ve Aksesuar Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Kıyafetlerde Uygun Renk Ve Aksesuar Nasıl Olmalıdır?

28 Eylül 2018

Cilt kışın soğuk, yazın daha parlaktır. Bu yüzden kıyafet seçiminde mevsimsel özellikler dikkate alınır. Kışın sıcak tutacak ve koruyucu kıyafetler seçilirken, yazın daha hafif ve serin kıyafetler tercih edilir. Bunun yanında kıyafetler ile cilt renginin uyumluluğu da çok önemlidir. Özellikle alt ve üst farklı kıyafetler seçildiğinde, örneğin tesettür tunik modellerde cilde uyumluluğuna da dikkat etmek gerekir. Esmer bir tene sahip olanlar daha çok açık ve pudra renkleri tercih etmelidir. Çünkü koyu renk teni daha da koyu gösterecektir. Çok fazla parlak renkler de ten rengini ön plana çıkaracaktır. Yani esmer ten veya açık beyaz bir ten fazla belli olmamalıdır. Bu yüzden kıyafet seçimlerinde ten uyumu da diğer uyumlar gibi önemli bir faktördür.

 

 Aksesuar Modelleri Kıyafetle Bütünleşmelidir

 

            Giysiler ve aksesuarlar kadınların vazgeçilmezi ve zayıf noktasıdır. Sadece bakmak için girdikleri bir mağazadan bile mutlaka birkaç tane aksesuar satın alırlar. Ancak birçoğu her neşense hep aynı aksesuarları kullanırlar. Birçok kişide hep aynı kolyeyi, bileziği veya fuları görürsünüz. Aksesuar dolaplarında veya sepetlerinde bulunan onlarca kolye veya bilezik yerine en çok sevdiklerini kullanmaya devam ederler. Bunun nedeni, o aksesuar için fazla zaman harcamaları, iyi düşünerek satın almaları ve renginin tüm kıyafetlerle uyumlu olmasından kaynaklanır. Bu yüzden bir aksesuar alırken mutlaka hangi kıyafetlerle birlikte kullanılabileceğini düşünmek gerekir. Özellikle tesettür tunik giyenler, tuniklerini birden fazla pantolon ve etekle kombinler. Tunikler bu yüzden kurtarıcı kıyafetler arasındadır. Dolayısıyla aksesuarlarını da her kombinde rahatlıkla kullanmak mümkündür.

 

 Dolabınızı Gereksiz Kıyafetlerle Doldurmayın

 

            Birçok kişi yeteri kadar kıyafetinin olmadığını düşünür. Dolaptaki bütün kıyafetler arasından sadece bir kaçını kullanarak diğerlerine pek fırsat tanımazlar. Oysa ki iyi bir inceleme yapıldığında kıyafetleri farklı birleşimlerle çoğaltılabileceğini anlaşılacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şey kıyafetleri türlerine göre ayırmaktır. Yani alt kıyafetler ile üst kıyafetleri ayrı ayrı incelemektir. Bu sınıflamayı yaptıktan sonra görülecektir ki birbiri ile kombinlenebilecek farklı kıyafetler bulunmaktadır. Eğer tesettür tunik giymeyi seven biri iseniz, pantolonlar, taytlar ve kot pantolonlar harika değişimler yaratabilir. Bu tür değişim giysileriniz yok ise o zaman birkaç tane satın almanız gerekecektir. Çünkü bugüne kadar dolabınızda yanlış kombinler yapmışsınız demektir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.