sadsad x
asdasd
Tesettür Kaban Nedir ?

Tesettür Kaban Nedir ?

08 Aralık 2020

Kaban genellikle kış aylarında tercih edilen ceketten daha uzun kalçaya kadar inen bir üst giysisidir. Tesettür giyim de kaban kişilerin oldukça fazla tercih ettiği bir kıyafettir. Kişinin kalça altına kadar inmesi ve vücut hatlarını belli etmemesi sebebi ile tesettür giyim için fazlaca tercih edilen bir kıyafettir.

Tesettürde Kaban Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettürlü kadınların kaban seçerken dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Bunlar

Kaban alırken renk seçimi oldukça önemlidir. Kabanın şık durabilmesi için kaban ile birlikte giyilecek ayakkabı tercihi göz önünde bulundurulmalıdır.

Olduğundan daha ince görünmek isteyen kadınlar kaban seçiminde beli kuşaklı kabanları tercih etmelidir. Kuşan beli sıkacağından beli daha ince görünecektir.

Tesettür giyimde kaban seçerken diz altına kadar uzanması kişiyi daha uzun göstereceğinden kaban seçerken buna dikkat edilmelidir.

Eğer internet sitesinden kaban alınacaksa kabanın beden ölçülerine özellikle bakılmalıdır. Çok dar olan kabanlar kişiyi rahatsız eder ve istenilen şıklığın sağlanmasını engeller

Kaban seçerken kumaş seçimine de dikkat edilmelidir.

Tesettür Kaban Fiyatları

Tesettür giyim diğer kıyafetlere nazaran daha pahalıdır. Tesettür kaban fiyatları da altmış TL den başlayıp kabanın kumaşına markasına göre fiyat artarak devam etmektedir.

Tesettür Kabanda Renk Seçimi

Kaban bahar aylarından itibaren giyilmeye başlanan bir dış kıyafettir. bu nedenle oldukça fazla tercih edilir. Bahar aylarında giyilecek kabanın renkleri daha açık olması gerekirken kış aylarında daha soft renkler tercih edilmelidir. Kahverengi, sarı, yeşil yada siyah kış ayları için uygun olan renklerdir.

Tesettür Kaban Modelleri

Tesettür kaban modellerinde oldukça fazla seçenek vardır.

Önü düğmeli modeller kabana düğmenin rengine göre farklı bir hava katmaktadır.

Bazı kabanlarda işleme kullanılmakta ve bu da kabana şıklık katmaktadır ve bu sebeple oldukça fazla tercih edilmektedir.

Önü kuşaklı modeller de tercih edilen modeller arasındadır.

Kalça altına kadar inen modeller

Diz altına kadar inen modeller

Tesettür kaban da çok fazla seçenek olduğundan ve giy çık kıyafeti olduğundan oldukça fazla kullanılan bir kıyafettir. Hemen her bütçeye ve zevke uygun kaban modellerine modaselvim.com tesettür sayfasından bakabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.