sadsad x
asdasd
Tesettür Kaban Nasıl Kombinlenir

Tesettür Kaban Nasıl Kombinlenir

05 Ocak 2021

Kış aylarına girilmesiyle birlikte akıllara takılan en önemli soru tesettürlü bireylerin kabanlarını nasıl kombinleyeceğidir. Tesettür kaban kombinlemek sanıldığı kadar kadar zor ve karmaşık bir konu değil. Burada önemli olan konu, kabanınızın rengi ve kumaşının yapısıdır. Kombin yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk konu kabanın rengidir. Daha sonra ise kabanın kumaşına ve dokusuna göre çeşitli kombinler kolaylıkla yapılabilir.

Rengine Göre Tesettür Kaban Kombinleme

Kabanınızı kombinlerken seçeceğiniz renk sizin yol haritanız olacaktır. İnsanlar çoğunlukla kış aylarında siyah, kahverengi ve gri gibi koyu renkler tercih etmektedir. Ancak siz biraz daha fark yaratmak istiyorsanız, bu renklerin dışına çıkabilirsiniz. Örneğin beyaz bir kaban tercih ettiğinizde bu kabanı giyeceğiniz her renkte kıyafete yakıştırabilir ve rahatlıkla kombin yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bir başka renk ise taba rengi olabilir. Bilindiği gibi taba rengi kışın en çok kullanılan renklerden bir tanesi. Taba rengi kabanları kıyafetlerinizle kombinlemek sizin için oldukça kolay olacaktır.

Kumaşına Göre Tesettür Kaban Kombinleme

Kabanınızın rengini seçtiğinizi var sayarsak, bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise seçtiğiniz kabanın kumaşı olacaktır. Kabanınızın içerisinde astar olmasına mutlaka özen gösterin, Astar hem kabanınızı daha korunaklı hale getirir hem de daha kullanışlı olmasını sağlar. Bu sene genellikle ekoseli kabanlar moda olmakla birlikte düz ve sade kumaşlarda fazlasıyla kullanılmaktadır.

Eğer kullandığınız kıyafetler çok renkli veya çok desenli ise, kabanınızı sade ve düz kumaşlardan seçmelisiniz. Eğer tam tersine sade kıyafetler tercih ediyorsanız, kabanınızı biraz daha desenli veya renkli tercih edebilirsiniz. Desenli kumaşlar yerine işlemeli kumaşlarda tercih edilebilir. İşlemeli kumaşlar sizin daha şık bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Özel bir davette, düğünde veya şık olmanız gereken herhangi bir durumda işlemeli kabanlar tercihiniz olmalı.

Bütün bunların dışında, günümüz modasında kırpılmış koyun şekline sahip olan oldukça yumuşan görünen tesettür kaban modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Kış aylarının vazgeçilmez ürünü olan kabanları soğuk mevsimlere uygun olarak kombin yapmak oldukça önemlidir. Pudra, beyaz, ekru ve siyah tonlarını seçtiğinizde yüksek bel pantolonlar ile tercih ettiğiniz kabanı kombin yapabilirsiniz. Kahve tonlarında ayakkabılar ile kombini tamamlayabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.