sadsad x
asdasd
Tesettür Kaban Kombinleri

Tesettür Kaban Kombinleri

21 Aralık 2020

Kıyafetleri birbiriyle kombin etmek günümüzde neredeyse bir ihtiyaç haline geldi. Gerek kurumsal bir firmada çalışan iş insanları gerek kendi butik işletmelerinde çalışanlar şık giyinmenin önemli bir toplumsal kod olduğunun bilinciyle iş yerlerine gitmeye hazırlanıyorlar. Bazen giyinilecek şeyler bir hafta öncesinden hazırlanıyor ve belirleniyor. Çünkü güzel parçalar seçmek kadar bu parçaları birbirleriyle uygun ve şık biçimde kombin edebilmek de son derece zor ve meşakkatli. İşin içine bir de kış ürünleri ve tesettür giyince kombin yapmanın önemi daha da artıyor.

Tesettür Kabanları Kombinleyebilmek

Kabanlar başlı başına kombin edilmesi zor bir giyim ürünü iken, bunu bir de tesettürlü hanımların kombin etmesi daha da zor hale geliyor. Zira her şeyden önce diğer bütün parçalardan daha baskın olan baş örtüsüyle uyum içinde parçaları seçmek ve birleştirmek açıktır ki son derece meşakkatli bir uğraş. Baş örtüsüyle birlikte ikinci bir baskın parça haline gelen tesettür kaban kombin parçalarından biri olduğunda, birçok kriter de devreye giriyor.

Hazır Kombinlerle Birleşen Tesettür Kabanlar

Kombin halinde satılan tesettür giyim ürünlerinin kadınların işini son derece kolaylaştırdığı bir gerçek. Fakat daha da önemlisi bu kombinlere dışarıdan bir parça eklerken uyumun bozulmaması. Bunun için de daha basic kabanlar seçmek önemli bir kriter. Eğer çok fazla renk içeren eşarplar kullanılıyorsa, muhakkak diğer parçalarda daha az renk ve az parlaklık tercih edilmeli. Çünkü bütün parçaların gösterişli olduğu bir kombin iyi bir kombin değildir. Hatta denebilir ki bütün parçalar gösterişliyse o kombin gösterişsizdir. Dolayısıyla hareketli bir eşarp, muhakkak daha az hareketli, tek renk ve sadece minik proporsiyon hileleri içeren bir kabanla kombin edilmek durumundadır.

Koyu Renk Kabanlar

Kabanların rengi ne kadar koyuysa, kombin edilebilme kolaylığı da o kadar artacaktır. Bununla birlikte çoğu kişi birçok kaban ile değil de, bir iki tane hem görüntüsünü sevdiği hm de sıcak tutan bir kaban ile kışı geçirir. Dolayısıyla kabanlar genelde sürekli kuru temizlemeye götürülmeden, daha az yıkanarak giyilir. Bu nedenle beyaz ve tonları, krem, bej gibi kabanlar her ne kadar çok şık dursa da, insanların eli daha çok koyu olanlarına gider. Ayrıca hem hatları çok belli etmemesi hem de ince gösterebilmesi nedeniyle de koyu renk kabanlar tesettür kombinlerin de baş taçlarıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.