sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde En Şık Kaban Modelleri

Tesettür Giyimde En Şık Kaban Modelleri

23 Eylül 2017

Tesettür tarzının baş tacı olan kaban modelleri, bu kış da hanımların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kışın en sevilen parçalarından olan kaban modeli tercihimizi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?  Bize yakışan en elegan modeli nasıl seçeriz? 2017 Sonbahar Kış Tesettür modasının en çok tercih edilen, bu yıl da hanımlarımızın gözdesi olmaya aday kaban modelleri ile ilgili  yazımızla karşınızdayız..

Sıcak yaz günlerinin geride kaldığı ve soğuk havaların yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladığı bu günlerde tüm kışlıklarımızı dolaplarımızda sakladığımız yerlerinden bir bir çıkartmaya başladık. Kışlıkların askılarımızda yerlerini almasıyla birlikte eskimiş, yıpranmış yada giydiğimizde artık aldığımız ilk zamanlardaki heyecanı bizde uyandırmayan modeller ister istemez gözümüze çarpıyor. Kullanılabilecek durumda olanlar içinden bizce zamanı geçmiş olanları başkalarının faydalanabilmesi için verilecekler için ayırmaya, yeni sezonda da hala gözdemiz olanları ise askılarına asmaya yönelik hummalı bir çalışma şimdiden başladı. Peki gardırobumuzda eksilen kabanlarımızın açtığı boşluğu doldurmakta tercih edeceğimiz yeni kaban modellerini satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Belden kemerli, kuşaklı, düğmeli, fermuarlı birçok çeşidi bulunan kaban modellerini gelin hep birlikte yakından inceleyelim.

Bütün bayanlar kendine yakışan modeli her zaman bilir. Ancak giyinme konusunda uzman olan biz bayanlar bile bazı parçalarda hangi modeli nasıl giyeceğimizi tam olarak kestiremiyoruz. Bu kıyafetlerin başında da kaban modellerinin geldiğini söylemeliyiz. Kabanlarda; detaylı olan modellerden tutunda düz kesim modellere kadar birçok çeşit ile karşılaşıyoruz. Kaban satın alırken öncelikle vücudunuzu çok iyi tanımalısınız. Beliniz ince ve uzun boylu iseniz belden kemerli modellerden yana tercihinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu model dışında daha salaş duran yakası geniş kaban modellerinin de her yıl olduğu gibi bu sene de oldukça favori kabanlar arasında yerini aldığını aklınızdan çıkartmayın. Boyunuz kısa ise, daha çok kesimi düz olan modellerle ilgilenmelisiniz. Ancak bu bilgilerin herkeste aynı sonucu vereceğini söylemenin de hata olabileceğini belirtmeden geçmeyelim. Zira size aktardığımız bu bilgiler modacıların tecrübelerine dayanarak her sene söylemiş olduğu, genelde aynı sonucu veren ufak ayrıntılardır. Kaban alırken bu ufak ayrıntıları kesinlikle kulak arkası etmemenizi öneririm. Ancak boyunuz kısa diye de kemerli modelleri es geçmek gibi bir hataya da düşmemelisiniz. Burada önemli olanın vücut hatlarınızı iyi tanımanız gerektiğinin yanı sıra denediğinizde size gerçekten zariflik kazandıracak modeli tercih etmeniz olduğunu unutmamalısınız.

2017 Tesettür Kaban Modelleri

Kaban modellerinde siyah renk ne kadar vazgeçilmez olsa da bence mavi, pembe, kırmızı renklere de göz atmalısınız. Özellikle bu renkleri spor giyinmeyi tercih ettiğiniz günlerde yapacağınız kombinleriniz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hayal edin! Kış ayı, dışarıda soğuk ama güneşli bir  hava ve siz tercihinizi mavi renk kabanınızdan yana kullanmışsınız. Altına spor ayakkabı veya çizmelerinizi de giymişsiniz. Hayalinde bile taşıdığı özelliklerden rahatlık ve dinginlik hissini sonuna kadar size geçiren bu renk ile kış günlerinde dışarıda nasıl şık ve zarif bir duruş elde edeceğinizi ve çok uzaklardan bile hemen nasıl fark edileceğinizi bir düşünmelisiniz. Kaban modelleri için kış aylarında siyah her ne kadar güneş ışınlarından beslenmesi nedeniyle baskın renk olsa da artık günümüzde kumaş teknolojisininde gelişmesi ve görselliğin daha çok ön plana çıkması sebebiyle diğer renklerde hak ettikleri değeri bulmaya başladılar. Onun için kaban alırken siyahın tahtının diğer renkler tarafından sarsıldığı gerçeğini artık göz ardı edemeyiz. Kış mevsiminde soğuk havalarda dışarıda bizim ana kıyafetimizin, etrafa bizi gösteren tek şeyin kaban olduğunu da unutmayalım. Hal böyle olunca soğuk havalarda içimize giydiğimiz tesettür elbise modelleri ile kaban renklerimiz arasında zıtlık oluşmasına da makul ölçülerde göz yumabiliriz.

Kaban modellerinde, sadece düz renklerin olduğunu da sakın düşünmeyin. Kareli tasarımlardan tutun da çizgili tasarımlara kadar birçok kaban çeşidi tasarımcıların ellerinde hayat bularak biz bayanların beğenisine sunuluyor. Lacivert, mürdüm, haki ve diğer renk çeşitlerini de içeren tüm renkleri bulabileceğiniz, değişik stil bütün kaban modellerimize göz gezdirmek için sizleri online satış sitemize bekliyoruz.  

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.