sadsad x
asdasd
Yeni Moda Yazlık Feraceler

Yeni Moda Yazlık Feraceler

18 Mayıs 2020

Feraceler tesettür giyen kişilerin kullandıkları yaz veya kış zamanına göre değişim gösteren tasarımlardır. Tasarımcıların bu sezon çıkardıkları türler arasında, kapalı tonlara çalan renkler tercih edilmektedir. Öncelikle modeller arasında yazlık ferace ve kışlık ferace olarak ikiye ayrılmadır. Kışlık modeller soğuklara karşı üretilmiştir ve daha kalın tasarlanmış ürünlerdir. Ancak yazlık ferace kışa göre daha ince ve daha rahat hissettirir, çünkü yazlık feraceler sıcaklara oranlara daha hassas ve rüzgarı içerisine alacak şekilde üretilir. İki model arasında görünüş açısından farklılık pek görülmez ancak renk açısından ve desen açısından farklılıklar olabilir. Bu farklılıklar insanların görüşlerine ve sezon durumlarına bakılarak belirlenir.

 

 Feracelerde Renk Tercihi

 

 Feraceler her dönem kendini yenileseler de bazı değişiklikler bakidir. Bunlardan en önemlisi renktir. Çeşitli renkli ve desenli feraceler piyasada mevcut, ancak sıkça tercih edilenler tek renk ve daha az desenli olanlardır. Renk olarak bu yaz döneminde açık tonlara da gitme gözlemlenmiştir. Bunlar arasında en makul olan açık renkler; pudra rengi, kiremit rengi ve taba rengidir. Bu renkler açık olarak sayılabilir diğer tonlar siyaha çalan tonlardır. Sıkça tercih eden modeller arasında şarabi, yani morun tonu renkler oldukça sevilmektedir, ancak renkler bu skalada yerini, alınacak ürünlere göre değiştirmektedir. Yani ne tür bir tesettür kombini yaparsanız ona göre ferace seçimleri yapacaksınız, ayakkabı ve başörtü burada önemli rol oynamaktadır.

 

 Ferace Neye Göre Seçilir?

 

 Ferace modelleri seçilirken ayakkabı seçimi büyük önem göstermektedir. Bu yüzden gençler daha çok beyaz sportif ayakkabılar tercih etiğinden, doğal olarak alınan ferace koyu tonlar oluyor. Alınan kombinde eğer zıt renkler bir araya gelirse, ortaya şık bir takım çıkabiliyor, bunu siyah beyaz zıtlığının birbiri arasındaki uyum olarak açıklayabiliriz. Eğer bir başörtüsü alınıyorsa ve bu açık tonlarsa, ferace aynı şekilde koyu renkler olacaktır. Ancak bu olaylar tam tersi de olabilir veya bir topuklu ayakkabı giyiliyorsa, bu ayakkabıya göre feracenin de uzun olması sorun yaratmaz. Tam tersi bir durum varsa ferace kısa olmalı yoksa giyen kişiyi kısa gösterecektir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.