sadsad x
asdasd
Yazlık Ve Kışlık Feracelerin Genel Özellikleri

Yazlık Ve Kışlık Feracelerin Genel Özellikleri

05 Ekim 2020

Genel anlamda feraceler her geçen daha da yaygınlaşan ve özellikle tesettür genç kadınlar tarafından tercih edilen tesettür elbiselerdir. Özellikle renkli yapıları ile dikkat çeken feracelerin yazlık olan modellerinin birkaç genel özelliği bulunmaktadır. Bu genel özellikler neredeyse her ferace modelinde bulunmaktadır.

Ferace içini göstermeyen kumaşlar kullanılmaları

Hava girişine izin veren kumaştan yapılmaları

İnce kumaşlardan yapılmaları

Ferace İçini Göstermeyen Kumaş Kullanımı

Tesettür elbiselerin doğası gereği içini göstermeyen kaliteli kumaşların kullanılması oldukça önemli bir konudur. Bu durum genel anlamda bu durumun sağlanması için odlukça kaliteli kumaşların kullanılması gerekmektedir. Bu durum temel sebebi genellikle yazın tercih edilen bir giysi türü olan feracenin kumaşının hem ince hem de içini göstermeyen bir yapıya sahip olması zorunluluğudur.

Hava Girişine İzin Veren Kumaş Kullanımı

Genel olarak yazın kullanılan bir tesettür elbise olan feracelerin hava geçirgenliği yüksel olan kumaşlardan yapılması zorunludur. Eğer ki feraceler hava geçirgenliği az olan kumaşlardan yapılırsa oldukça bunaltıcı olabilir ve yüksek oranda terleme yapabilmektedir.

Bu gibi durumların önüne geçmek için oldukça gelişmiş nano teknoloji hava geçirgenliği yüksek olan kumaşların kullanımı oldukça önemli ve zorunludur. Bu durum her ferace modeli ve çeşidi için geçerlidir.

İnce Kumaştan Yapılmaları

Feracelerin her genel özelliğinde olduğu gibi bu durumda yaz giysisi olmasıyla alakalıdır. Yaz aylarında oldukça sıcak havalarda tesettürlü kadınların bunalmadan rahatlıkla gezmesi için feracelerde ince kumaş kullanılmaktadır.

Kışlık Feracelerin Genel Özellikleri

Kışlık feracelerde yazlık feracelere nazaran oldukça değişik özellikler mevcuttur. Neredeyse tam tersi kumaş kullanımı yapılmaktadır. Kışlık feracelerde kullanılan kumaşların hava geçirgenliğine izin vermemesi üşümenin önüne geçmektedir.

Diğer yazlık feracelere nazaran oldukça kalım kumaşların kullanımı da kışlık feracelerin diğer bir genel özelliğidir. Bu durum kışlık feracelerin insanları çok daha sıcak tutması için yapılmıştır.

Kışlık feracelerin yazlık feraceler ile ortak noktaları ise hiç şüphesiz içini göstermeyen kumaş kullanımıdır. Her iki çeşit feracelerde içi göstermeyen kumaş kullanmaktadır. Bu durum tesettürün genel gerekliliklerinden biri olmasından dolayı her iki ferace modelinde de göze çarpmaktadır. Bu durum için oldukça gelişmiş teknolojik kumaşlar kullanılmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.