sadsad x
asdasd
Yazlık Tesettür Tunik

Yazlık Tesettür Tunik

27 Mayıs 2020

Tunik terimi giyim sektörüne ait kullanılan bir isimdir. Tunik elbiseler, en az diz seviyesine kadar gelen uzunlukta, bol kesimli bayan gömleklerine verilen isimdir. Tesettür giyime özen gösteren bayanların tercih ettiği bir elbise türüdür. Genelde bayanlar tarafında pantolon, tayt ve etek ile kombin yapılarak giyilen şık elbiselerdir.

 

 Tesettüre riayet eden bayanlar tarafından tercih edilme sebeplerinden bir tanesi vücut hatlarını kapatmasıdır. Nitekim bol kesimli ve uzun olmalarından dolayı vücut hatlarını gizleme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte tercih edilmesinin bir diğer önemli nedeni ise kullananlara rahat hareket edebilme imkanı tanımasıdır. Tunik elbiseler gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında tesettüre dikkat eden bayanların ilk tercihlerindendir.

 

 TUNİK MODELLERİ NELERDİR?

 

 Tunik modelleri mevsimlere göre, yıllara göre ve taleplere göre farklılık göstermektedir. Her yılın kendine has bir tunik modası vardır. Yine her mevsimin yazlık tesettür tunik veya kışlık tesettür tunik diye sezonları vardır. Piyasada çok sayıda tunik modelleri vardır. Bu modellerden bazıları şunlardır;

 1)Aksesuar düğmeli tesettür tunik

 2)Fırfır detaylı tesettür tunik

 3)Kolyeli ikili tesettür tunik takımı

 4)Kapşonlu ikili tesettür takım

 5)Balon kol tesettür tunik

 6)Düğme detaylı tesettür tunik

 7)Cep detaylı tesettür tunik

 8)Yakası bağcaklı tesettür tunik

 9)Yazı baskılı tesettür tunik

 10)Önden düğmeli tesettür tunik gibi mevsimlere ve yıllara göre daha birçok tunik modelleri bulunmaktadır.

 

 YAZLIK TUNİK MODELLERİ NELERDİR?

 

 Her mevsimin kendine has bir giyim tarzı ve çeşidi vardır. Ülkemiz gibi dört mevsimin belirgin olarak yaşandığı ülkelerde giyim tarzındaki değişiklikler daha belirgin olarak hissedilmektedir. Kış mevsiminde daha çok kalın, sıcak tutacak elbiseler tercih edilmektedir. Yaz mevsiminde ise kışın mevsiminin aksine terletmeyecek ince elbiseler tercih edilmektedir.

 

 Birçok elbise çeşidinde olduğu gibi yazlık tesettür tunik modellerinde de terletmeyecek rahat tunikler tercihe edilmektedir. Yazlık tesettür tuniklerde sıcaklığı çekmeyecek açık renkte ve astarsız tunikler daha çok tercih edilmektedir. Yine yaz aylarında tercih edilecek olan tuniklerin esnek bir yapıda olması gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında havaların sıcak olmasından dolayı konfor yönünden daha geniş ve kullanışlı tunikler tercih edilmelidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.