sadsad x
asdasd
Yazlık Tesettür Giyim Tarzı

Yazlık Tesettür Giyim Tarzı

31 Mayıs 2021

Havanın sıcak olduğu mevsimlerde tesettür giyiminde kıyafet seçimi önem arz eder. Yazın ortaya çıkardığı aşırı sıcak zaman dilimlerinde hem rahat bir biçimde hareketi sağlayacak hem de terletmeyecek yapıda olan kıyafetler büyük önem arz eder. Günümüzdeki yüksek teknolojiler sayesinde tesettür giyim alanına çeşitli modellerde ve şekillerde kıyafetlerin üretimi sağlanmıştır. Bundan dolayı tesettür giyim sektörünün alanı oldukça geniş ve büyük bir yer kalmamıştır.

Tesettür Giyiminde Yazlık Elbiseler

Özellikle yaz mevsimleri içerisinde yazlık tesettür elbise kullanımının da oranı büyük ölçüde artar. Yazın giyilebilecek çok sayıda renkten ve çeşitten oluşan tesettür giyime uygun olan elbise modelleri mevcuttur. Günümüzde en çok tercih edilen yazlık tesettür elbise modelleri çiçekli elbiseler, geometrik desenlere sahip olan elbiseler, sadece çizgi deseninden meydana gelen elbiseler ve düz renklerde sade bir yapıya sahip olan modeller tercih edilir. Genel olarak bakıldığında yaz aylarının içerisinde en çok tercih edilen renkler açık renklerdir. Açık renkler hem spor bir tarza hem de abiye bir tesettür tarzına uyum sağlar. Açık renkler arasında en sık tercih edilen renk seçenekleri, pembe, mavi, beyaz, sarı ve gri renkleridir.

Yazın Tercih Edilmesi Gereken Kıyafet Kumaşı

Yaz mevsimlerinde seçilen kıyafet kumaşları büyük önem arz eder. Tesettür giyiminde yazın rahat bir biçimde dışarı çıkabilmek için ve sıcaklıktan etkilenmemek için kıyafetlerde kullanılan kumaş çeşidinin iyi bir şekilde seçilmesi gerekir. Yaz aylarında en sık tercih edilen kumaş türleri; pamuklu kumaşlar, ipek kumaşlar, krep kumaşlar, tülbent kumaşlar ve şile bezi kumaşlarıdır. Pamuklu kumaş türünden yapılmış olan yazlık tesettür elbise modelleri, kumaşın gözenekli oluşumundan dolayı nefes alabilme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı yazın en çok pamuklu elbiseler ve kıyafetler tercih edilir.

Yaz Aylarına Uygun Olan Tesettür Kombinleri

Yaz aylarında tercih edilen yazlık tesettür elbiselerine göre yapılan kombinler çeşitlilik ve farklılık gösterir. Genel olarak bakıldığında çiçek desenli ve açık renkte olan elbiseler ile birlikte beyaz renkli spor ayakkabıları tercih edilir. Giyilen elbisenin rengine uygun olarak seçilen şal ile birlikte elbiseye ayrı bir tarz katılır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.