sadsad x
asdasd
Yazlık Tesettür Elbiselerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazlık Tesettür Elbiselerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

26 Temmuz 2021

Tesettür giyiminde günümüzdeki şartların getirdiği imkânlar vasıtası ile çeşitli renklerden ve modellerden oluşan tesettür kıyafetlerini bulmak mümkündür. Her türlü modele ve desene ait olan tesettüre kıyafetlerinin üretilmesi oldukça seri bir biçimde gerçekleştirilir. Her mevsime göre farklı dokularda ve yapılarda üretimi sağlanan tesettür kıyafetleri, bu kıyafet modelleri ile ilgilenen kişiler için büyük bir önem arz eder. Günümüzde özellikle yaz mevsimi içerisinde kullanılma imkânına sahip olan yazlık tesettür elbise modelleri büyük bir önem taşır. Bundan dolayı yazlık tesettür elbiselerinde ürün çeşitlilik düzeyi oldukça yüksektir.

 

 Yazlık Olan Tesettür Elbiselerinin Modelleri

 

 Yaz mevsimine uygun ve özel olarak üretilen yazlık tesettür elbise modelleri pek çok farklı modelden oluşur. Bu elbiselerden en çok tercih edilen en sık tercih edilen modeller şu şekilde sıralanabilir:

 

-Geniş yakalı ve düğmeli olan elbise modelleri,

 

-Fırfırlı elbiseler

 

-Balon kollu elbiseler

 

-Büzgü detaylı kemere sahip olan tesettür elbiseleri,

 

-Omzu vatkalı olan elbiseler

 

-Baskı desenli elbiseler

 

-Omzu pile detaylı olan elbiseler

 

-Bağcıklı yapıya sahip olan tesettür elbiseler

 

Şeklinde sıralamak mümkündür. Bu modellerin özellikle düz renkte olanları sıklıkla tercih edilir. Yeşil, mercan, kırmızı, pembe ve beyaz gibi renklerin kullanım oranı da oldukça yüksektir.

 

 Yazlık Tesettür Elbiselerinde Kumaş Seçimi

 

 Tesettür elbiselerinde kumaş seçimi büyük bir önem arz eder. Bunun en önemli sebebi, yazın mevcut bulunan aşırı sıcak zamanlarında giysilerin kişileri bunaltmamasını sağlamaktır. Bundan dolayı yaz ayları içerisinde güneşin zarar veren ışınlarını emen değil yansıtan renklerde olan kumaşlar tercih edilir. Güneş ışınlarını en iyi şekilde yansıtan renk çeşidi ise beyazdır. Beyaz renkli yazlık tesettür elbise modelleri bu sebepten dolayı sıklıkla kullanılır. Bunun dışında beyaza yakın olan tonlardaki renklerin kullanılması da uygundur. Bu renkler, ana renklerin çok açık tonlu olanlarını kapsar.

 

 Yazlık Tesettür Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsur

 

 Yazlık tesettür elbiselerin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur hava geçirgenliğine sahip olan elbise kumaşlarının tercih edilmesidir. Hava geçirgenliği özelliğine sahip olan kumaşlar, terlemeyi önleyerek bunaltıcı sıcakların etkisini minimum seviyesine kadar indirir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.