sadsad x
asdasd
Yazlık Ferace Kullanımı

Yazlık Ferace Kullanımı

09 Ağustos 2020

Feraceler bol yapılarıyla tüm tesettürlü kadınların hayatının bir döneminde kullandığı bir kıyafettir. Bol görüntüsü kimi zaman şıklık sağlarken kimi zaman rahatlık sağlamaktadır. Farklı renklerden oluşan abaya tarzı feraceler özel günlerde en çok kullanılan kıyafetler arasındadır. Feracelerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de kumaşlarının kalitesidir. Ferace kumaşları genellikle medine ipeği, hint ipeği, krep, double krep, aerobin gibi ince ve nefes alan kumaşlardır.

Bahsi geçen bu kumaşlar insan sağlığı için en sağlıklı kumaşlardan olup yaz aylarında nefes alması sayesinde kullanıcılarına ferahlık sağlar. Ferace kumaşlarının bir diğer özelliği de dikişi güzel göstermesidir çünkü ince olan bu kumaşlarda dikiş hataları modellerin şıklığına gölge düşürebilir. Bu sebepten yazlık ferace kesimini oldukça güzel gösterecek kumaşların tercih edilmesi önerilmektedir.

Yazlık Ferace Modelleri

Yazlık ferace modelleri tıpkı tesettür elbise modelleri gibi oldukça farklı modellerde üretilmektedir. Her kilodan, her yaştan, her bedenden kadına uygun ferace modeli bulmak mümkündür. Özellikle a kesim feraceler ve robadan genişleyen feraceler tesettür konusunda daha hassas olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Sıklıkla tercih edilen bir diğer yazlık ferace modeli ise Mevlana ferace modelidir. Belden oturtması ile vücudu daha zarif ve zayıf gösteren Mevlana modeli boyu da olduğundan uzun göstermektedir. Eteklerdeki genişleme sayesinde yürürken vücut hatlarının belli olmaması da Mevlana kesim feracelerin tercih edilmesinin bir sebebidir.

Yazlık Ferace Fiyatları

Yazlık ferace fiyatlarının en büyük belirleyicisi kumaş seçimidir. Kumaş kalitesi fiyatı etkileyen en büyük unsur olmasının yanında kullanımı da etkileyen en önemli unsurdur. Kaliteli kumaş kullanımı ve model dikiminde metrelerce kumaş harcanması ferace fiyatlarını etkilemektedir.

Dikiş kalitesi de ferace fiyatlarını etkileyen bir diğer unsurdur. Kaliteli bir dikiş, feracenin kalitesini katbekat artırmaktadır. Kaliteli dikiş için illa büyük markaların üretimine bakmak gerekmez. Bireysel tasarımcılar hatta terziler bile oldukça iyi dikiş dikerek, kaliteli feraceler üretebilir. Hem dış kıyafet olması açısından, hem de birçok farklı yerde kullanılması açısından ferace kalitesi önemlidir. Fiyata gelince, yıllarca kullanılabilecek kıyafetler olduğundan, ferace fiyatlarının elbise fiyatlarından bir miktar daha fazla olması oldukça normaldir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.