Yazın Tercih Edilmesi Gereken Feraceler

Yazın Tercih Edilmesi Gereken Feraceler

15 Mart 2021

Ferace kullanım açısından tesettürlü hanımlara büyük bir kolaylık sağlamaktır. Yalnızca kullanım açısından değil kombin yaparken de fazlasıyla pratik ve rahat. Feraceyi kumaşına göre hem yazın hem de kışın rahatlıkla gittiğiniz her yerde tercih edebilirsiniz. Eskiden genellikle siyah renk ferace olsa da artık günümüzde birçok renkte ferace bulmak çok kolay. Günümüz feracelerinde sadece renk açısından değil model açısından da çok gelişti, kol detaylı, belden büzgülü, volanlı, kemerli gibi sayılamayacak kadar çok ferace modeli bulmak mümkün. Mevsimine göre ferace almadan önce birçok dikkat etmeniz gereken unsur vardır. Bu unsurlardan biri tercih edeceğiniz ferace kumaşıdır. Yazın terletmeyecek kışın ise sıcak tutacak bir yapıda kumaş tercih etmelisiniz. İşte sizler için özenle hazırlanan mevsimine göre tercih edilmesi gereken feraceler.

Medine İpeği Ferace

Medine ipeği feraceler kumaş olarak diğerlerine göre daha özel günler için uygundur. Terletmez ve ütü gerektirmez. Genellikle yazın tercih edilir ve birçok farklı modeli vardır. Güzel bir kombin yaparak özel günlerde de tercih edebilirsiniz. Günlük kullanım içinde modeline göre uygundur. Ayrıca Medine ipeği kumaşı özellikle daha çok son zamanlarda başörtülerde de üretilmeye başlandı ve Medine ipeği başörtülerine karşı talep bir hayli artmış durumda. Medine ipeği ferace tercih edeceğiniz zaman başörtü olarak da feracenin rengine ve yüzünüzün rengini uygun Medine İpeği başörtüsü tercih edebilirsiniz.

Pamuklu Kumaşlar

Yazın terletmeyen, serin tutacak ve rahat bir kumaş arıyorsanız pamuklu kumaşlar tercih edebilirsiniz. Pamuklu kumaşların nefes alan özelliği sayesinde terletmez ve sizi sıcak yaz günlerinde serin tutar. Ayrıca pamuklu kumaştan üretilen feraceleri yalnızca yazın değil kışında rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Keten Kumaş Özelliğine Sahip Ferace

Yaz denildiği zaman akla ilk gelen kumaş ketendir. Keten günlük kullanım için uygundur ve yazın rahatlıkla tercih edilebilir. Sizi terletmez ve dayanılması en zor sıcak yaz günlerinde bile serin tutmaya yardımcı olur. Keten kumaş özelliğine sahip feraceler biraz daha günlük kullanım için uygun olduğundan özel günlerde biraz daha basit kalabilir. Bu nedenle özel günlerde giymek için ferace arıyorsanız başka kumaşlara bakmalısınız.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.