sadsad x
asdasd
Vücut tipine uygun tesettür elbise seçimi nasıl olmalıdır?

Vücut tipine uygun tesettür elbise seçimi nasıl olmalıdır?

29 Haziran 2017

Her kadının vücut tipi farklıdır. Her kadının vücut tipi farklı olduğu gibi elbise seçimi de farklı olmalıdır. Bir kadın nasıl bir vücut yapısına sahip olduğunu biliyorsa elbise seçimi de bir o kadar kolay olur. İşte vücut tipine uygun tesettürlü bayan elbise modelleri. Bakalım hangi model sizin için daha uygun…

Armut Vücut Tipi: Üst beden bölgeniz alt bedenden küçük olan bayanlar bu sınıfa giriyorlar. Bu tarz bir vücuda sahipseniz eğer daha çok üst tarafı işlemeli, drapeli, kurdeleli modelleri tercih ederek dikkati üst bölgeyi çekmelisiniz. Yakalı elbise modelleri de tam size uygun diyebiliriz.

Armut vücut tipine sahip tesettürlü bayanlar, A tipi veya kraliyet tipi elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Hatta bele takılacak kemer yada kemerli tesettür elbise modellerini size önerebiliriz.  Kumaş tercihi olarak da, büyük desenli baskılı tesettür elbise modellerini kesinlikle tercih etmemelisiniz. Canlı renkler, koyu renk tesettür elbise modelleriyle ile hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kumaş seçiminde, şifon dökümlü olanları seçmelisiniz.

https://www.modaselvim.com/sare-pul-payetli-abiye-elbise-asm1043-murdum

https://www.modaselvim.com/sifon-detay-pul-payet-abiye-rz6056-laci

https://www.modaselvim.com/dijital-baski-kemerli-elbise-obn329-fusya

Kum saati Vücut Tipi: Bu vücut tipine sahip bayanların şanslı olduğunu söyleyebiliriz.  Bu tip bayanların omuzları ve basenleri orantılıdır. Tesettürlü bayanlarımız bu vücuda sahipseniz eğer, balık abiye tesettür modelleri, kalem etekli elbiseler, beli kemerli modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

https://www.modaselvim.com/yatay-cift-cizgili-elbise-msw9126-laci

https://www.modaselvim.com/ozgul-nakis-detay-abiye-bnm0016-siyah

https://www.modaselvim.com/seyyar-pelerin-ve-flok-baskili-abiye-asm2011-goldmurdum

Oval vücut tipi: Üst bedeniniz alt bedeninize göre daha dolgunsa, bel oyuğunuz belirgin değilse ve üst kısmınız geniş ise işte siz oval vücut tip tesettürler bayanlardansanız.

Bu vücut tipine sahip bayanların dökümlü kumaşalar kullanmalıdırlar. Asla vücudu saran kumaşlar tercih etmemelidirler. Anvelop tesettür elbise modelleri tam sizler içindir. Üst kısmı vurgulayıp, belin daha ince görünmesini sağladığı için bu beden tipi için en mükemmel tercihtir. Yine A tipi kesim modelleri de tercih edebilirsiniz. Renk seçiminde ise daha çok koyu renklerden yana olmalısınız.

https://www.modaselvim.com/inci-islemeli-kemerli-elbise-mdh6394-siyah

https://www.modaselvim.com/alanur-flok-baskili-abiye-elbise-asm1042-murdum

https://www.modaselvim.com/yakasi-tas-isli-kemerli-elbise-mdh6397-bordo 

Dikdörtgen Vücut Tipi:  Kıvrımları veya orantısızlıkları yoktur. İnce yapılı ve atletik vücutları vardır.

Vücutlarına uygun olarak belin üst ve alt kısmını daha hacimli gösterecek tesettür elbise modellerini tercih etmeleri gerekiyor.  Bebe yaka, fırfrılı yaka modelleri üst kısmı daha hacimli gösterir. Pileli elbiseler, asimetrik etekli tesettür elbise modellerini tercih ederseniz vücudunuzu daha kıvrımlı gösterebilirsiniz. Unutmayın bir kemer beli ince göstermenin en iyi yoludur.

https://www.modaselvim.com/dantel-ve-sifon-abiye-ygs5075-bebe-mavi

https://www.modaselvim.com/etek-ucu-ve-manseti-dantelli-elbise-elf3455-saks

https://www.modaselvim.com/rana-kemerli-kot-elbise-msw8124-acik-kot

Tesettürlü bayanlar son yıllarda giyimine artık önem vermeye başladı. Önem vermesiyle beraber tesettür moda dünyasında artık her çeşit elbise modelini bulmak da kolay hale geldi. Bide üstüne online satış mağazalarının açılmasıyla işler daha da kolay hale geldi. Bütün tesettür elbise modelleri bir tık ötenizde. Binlerce tesettür elbise modelini ayağınıza kadar getiren modaselvim.com internet satış sitesinden vücut tipinize uygun her çeşit elbise modelini kolaylıkla bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.