Trençkot Nedir, Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Trençkot Nedir, Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

15 Nisan 2021

Trençkotlar özellikle son zamanda oldukça popüler olmuştur. Trençkot genellikle su geçirmez kumaşlardan yapılır. Bu sebepten özellikle yağmurlu havalarda en çok tercih edilen ceket türlerinden biridir. İlk kez çok ünlü bir giyim markası olan Burberry'nin 1856 yılında üretmesiyle ortaya çıkan trençkot, asla modasını yitirmeyen ve her sezon oldukça tercih edilen bir parçadır. Günümüzde birçok renkte ve çeşitte üretilir.

Trençkot alırken markaya dikkat edilmeli mi?

Trençkot alırken renk, kalite, rahatlık ve fiyat gibi birçok unsura dikkat edilir. Her ne kadar artık her yerde satın alınabilse de doğru adresi bulmak adına yanlış tercihler yapılabiliyor. Uygun fiyatlı, kaliteli ve şık trençkotlar özellikle uzun yıllardır bu konuda hizmet veren modaselvim.com sitesinden satın alınabilir. Birçok siteden farklı olarak oldukça uygun fiyata oldukça şık ürünler satın alınırken sık sık da indirimle karşılaşılabilir.

Trençkot satın alınırken nelere dikkat edilmeli?

Trençkot alırken özellikle kadınlar ilk önce rengine dikkat ediyor. Krem rengi trençkotlar oldukça popüler olsa da neredeyse her renk trençkot üretiliyor. Siyah, kahverengi, toprak rengi veya beyaz gibi renklerde trençkotlar bulmak mümkün. Genelde sezonun modasına göre bazı renkler ön plana çıkabiliyor. Kemerli, düğmeli ve uzun trençkotlar çok yaygınken artık kısa modeller de oldukça fazla üretiliyor.

Renk kadar boya göre de trençkot seçimi yapmak önemlidir. Hem kısa hem de uzun olarak üretilen trençkotları bulmak mümkün. Kısa boylu kadınların kısa üretilen trençkotları tercih etmesi daha iyi olurken, beli daha ince göstermek isteyenlerin kemerli modelleri tercih etmeleri uygundur.

Trençkot satın almadan önce hangi amaçla giyileceğini belirlemek de önemlidir. Günlük giyilecek bir trençkot daha spor tarzda olup düğmeleri fazla olabilir. Daha resmi ve şık gözükmek isteyenler için uzun, koyu renkli kemerli ve az düğmeli modeller daha uygun olur.

Trençkot hangi mevsimde giyilir?

Özellikle yağmurlu havalarda giyilen trençkotları sonbahar gibi mevsim geçişlerinin olduğu dönemlerde tercih ediliyor. İçerisinde soğuktan koruyan bir astar bulunduğu için soğuk havalarda da giyilebilir. Fazla sıcak olmayan havalarda da terletmeyeceği için ilkbahar aylarında da tercih edilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.