Tesettürlü Bayanlar Nasıl Sade Bir Şıklık Yakalayabilir?

Tesettürlü Bayanlar Nasıl Sade Bir Şıklık Yakalayabilir?

24 Nisan 2023

Güzel giyinmek her bayanın isteğidir. Her sezon tasarlanıp, sunulan giyim ürünleri içerisinde doğru tercihler yapmak önemli. Tesettür modası bu konuda geniş çerçeve içerisinde yepyeni ürünler sunmaktadır.

Tesettürlü Bayanlar Nasıl Sade Şıklık Yaratabilir?

Ürün yelpazesi geniş olan tesettür giyim sektöründe bayanlar kendi zevklerini ön planda tutmalıdır. Tesettürlü bayanlar günlük kombinler içerisinde sadelikten yana tercih yapmaktadır. Sade ve düz tunikler günlük seçimler için genelde uygundur.

Özellikle bu sezonda arma detaylı tesettür tunik modelleri ön plandadır. Ekoseli ve cep detaylı tunik seçeneği de pantolonla birlikte hem şık hem de sade bir görüntü yansıtacaktır. Cep detaylı, düğmeli tunik modelleri hem spor hem de oldukça rahat bir seçenek.

Günlük kombinler için bir diğer alternatif, tesettür ferace ürünleridir. Yakası bağlamalı ferace modelleri bu sezon oldukça dikkat çekici. Kolay kombin edilebilen bu ferace ürünü, sade bir şıklık yaratmaya imkan sunacaktır.

Tesettür Modasında Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Parçaların şıklığı kadar doğru renk kullanımı da son derce önem taşımaktadır. Bu sezonda renkler oldukça farklı ve çok değişkendir. Renklerin bir biri ile olan uyumu şıklığı etkileyecek faktörlerdendir. Lila, siyah, taba, indigo, mint gibi renkler bu sezon dikkat çekiyor.

Bazı renklerin bir biri ile olan uyumu son derece şık duracaktır. Mint ve siyah renkler birlikte kombinlerde kullanılabilir. Lacivert ve mor renkleri de uyumludur. Pudra ve kahverengi uyumu, kırmızı ve lacivertin birlikte kullanımı da bu sezon oldukça yaygındır.

Düz renklerden farklı olarak ekoseler, çiçek desenleri, çizgiler de birçok üründe mevcuttur. Kombin oluştururken çok karışık ve farklı desenleri bir arada kullanmak doğru olmayacaktır. Bir parçanın hareketli olması yeterli olacaktır.

Şıklığı Etkileyen Detaylar Neler?

Şık olmak için uyumlu olmak bazen gerekmez. Doğru parçaların, doğru renklerin ve dengenin bir arada olması gerekir. Tesettürlü bayanlar şıklıklarını eşarp, çanta gibi detaylarla da ön plana çıkarabilir, şık bir kombin ile de rahatlığını yansıtabilir. Tesettür ürünlerinde her yaşa hitap eden hem klasik hem de spor ürünler tasarlanmaktadır. Fiyat faktörü, kumaşın kalitesi ve duruşu gibi etkenler de önemlidir.

Moda Selvim ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak ve geniş ürün yelpazemize göz atmak isterseniz https://www.modaselvim.com/ adresine bakabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.