sadsad x
asdasd
Tesettür Ve Modanın En İyi Şekilde Tamamlanması

Tesettür Ve Modanın En İyi Şekilde Tamamlanması

20 Haziran 2018

Moda, insanların her yaşta ilgisini çekmiştir Moda dediğimizde özellikle kadınların ilgisi yadsınamaz bir gerçektir. Günümüzde inançları gereği tesettürlü olan bir çok hanım da modayı yakından takip etmektedir. Tesettür giyimlerinde moda, genellikle sadelik ve zarafet esas alınarak ön plana çıkartılmıştır. Uzun etekler, elbiseler, abiyeler ve tesettür tunik en fazla tercih edilen giysiler arasındadır. Özel davetlerde zarif abiyeler tercih edilirken, günlük kullanımda etek, ceket, tesettür tunik hem şıklık ve hem de rahatlık açısından rağbet görmektedir.

Zamanın Modası

Her insanın moda anlayışı farklıdır. Moda anlayışı, kişiden kişiye değişebildiği gibi zamanla da gelişip değişiklik gösterebilir. Tesettür giyimde kimi hanımlar elbise, etek tercih ederken, kimileri ise tunik, pantolon tercih edebilir. Tesettür tunik, şık ve üzerinize oturan bir pantolonla kombin edildiğinde rahat ve zarif bir görüntü elde edilir. Ya da uzun bir etek üzerine aynı tonlarda bir ceket ve eşarp ile kombin yapılabilir. Bu yıl fazlasıyla moda olan uzun yelekler de şıklığın bir parçası olabilir. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta; kombin yaptığımız parçaların kumaş dokularının da parçalar kadar bir birine uyumlu olması gerektiğidir. Kumaş türleri birbirine uymadığı takdirde giyindiğimiz etek ve ceket alakasız, pantolon ve tesettür tunik son derece uyumsuz görünecektir.

Tesettür Modasında Renk Uyumu

Renk uyumu, bir giysiyi gösterecek en önemli detaylardan biridir. Tesettürde aynı zamanda eşarp veya şalın kıyafete olan renk uyumu da önemlidir. Eğer toprak tonlarında bir pantolon giyilmiş ise, üzerine yine toprak tonlarında bir tesettür tunik tercih etmek doğru olacaktır. Mevsimine göre yazın daha açık tonlar kullanılırken, kış ve sonbahar gibi mevsimlerde daha koyu tonlara yer verilir. Yaz mevsiminde genel olarak beyaz takımlar, nar çiçeği, fuşya, yeşil ve sarı tonları modaya hakim olurken; soğuk mevsimlerde daha çok haki, kahverengi, siyah lacivert gibi koyu tonlar tercih edilmektedir. Bunlara uygun bir eşarp ve çanta da tamamlayıcı olacaktır. Özel bir davette her zaman abiye kıyafet tercih edilmeyebilir. Bu gibi durumlarda yine tesettür tunik, altına bir pantolon, üzerine uygun bir yelek ve eşarp çok hoş bir görüntü yaratacaktır. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.