sadsad x
asdasd
Tesettür Tunik Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Tesettür Tunik Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

21 Kasım 2022

Tunik genellikle tayt ve pantolon gibi kıyafetlerin üzerine giyilen boyu uzun ve bol kesimli kadın gömlekleridir. Vücut hatlarını kapaması, uzun olması ve rahat olması nedeniyle tesettürlü kadınlar tarafından en çok tercih edilen tesettür giyim ürünlerinden biridir. Tesettür giyimle özdeşleşen tunik tesettür giyinen her beş kadından dördünün dolabında mutlaka vardır.

Tunik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Tesettür tunik alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta tuniğin dikişleridir. Özellikle kilolu kadınlar vücut hatları ortaya çıkacağı için dar kesimli tuniklerden uzak durmalı, daha bol kesimli olan tunikleri tercih etmelidirler. Aynı zamanda dar kesimli tunikler sizi sıkacak, rahatsız edecek ve gün boyu aktivitelerinizi rahat rahat yapmanızı engelleyecektir.

Tunik alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kumaş türüdür. Yazın sıcak havalarda yüzde yüz pamuklu kumaşlar, keten, ipek, poplin ve şifon gibi kumaşlar tercih edilmelidir. Bu tür kumaşlar yaz aylarında nemi tutarak terlemeyi önleyecektir. Kış aylarında ise yün, süet gibi daha sıcak tutacak kumaşlar tercih edilmelidir.

Tunik Modelleri

Tesettür giyim tarzının en işlevsel ve popüler parçaları arasında yer alan tunikler şık görünümleri, rahat olmaları ve her mevsim giyilebilmeleri ile gönülleri fethediyor. Tesettür markaların zengin ürün yelpazesi içinde özel bir yer tutan tunikler genellikle bol kesimli ve kullanımı rahat ürünleriyle öne çıkıyor.

Tesettür tunik modelleri kullanılacakları ortam ve mevsime göre değişiklik gösteriyor. Sade ve düz renk seçenekleri klasik giyim stilini benimseyenlere hitap ederken, daha renkli ve canlı modeller geçen tesettürlü kesim tarafından oldukça tercih ediliyor. Sportif tarzda tasarlanan tesettür tunikler de ise ceplerden yakalara kadar pek çok detay yer alabiliyor.

Tesettür Tunik Kombinleri Nasıl Yapılır?

Tunik genellikle tesettürlü kadınlar tarafından kot veya kumaş pantolon ya da tayt üzerine giyilerek kullanılmaktadır. Aynı zamanda etek üzerine de giyilebilen tunikler günlük hayatın şık tamamlayıcısı haline gelmiştir. Tunikler eşarp ya da şallarla kombin yapıldığında çok zarif gözükmektedir. Aksesuar seçimi tunik modellerine göre değişiklik göstermektedir.

Tunik Modellerimize Hemen Göz Atın

Siz de tesettür giyim kombinlerinizi tunik ile tamamlamak için https://www.modaselvim.com/tunik web adresi üzerinden birbirinden şık ve uygun fiyatlı tunik modellerimize göz atabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.