Tesettür Modasında Tercih Edilen Kıyafetler

Tesettür Modasında Tercih Edilen Kıyafetler

07 Eylül 2022

Tesettür moda sürekli olarak değişen ve gelişen günümüze ayak uydurmaktadır. Tesettür modası her sene belli olan renk ve desenleri mevcuttur. Son dönemlerde her sene trend olan farklı tesettür giysilerinin en önemli ortak noktası rahat olmasıdır. Günümüzde her tarz, model ve giysinin ortak noktası rahat olmasıdır. İnsanlar artık daha rahat ve giysilerinin ağırlığı altında olmadan eğlenmek, gezmek ve dinlenmek istiyorlar.

Bunun sonucunda her tarzda olduğu gibi tesettür modasında da rahatlık ön planda. Rahatlık dışında renk, tarz, desen detaylı veya süssüz olması gibi noktalar her sene ve dönemde değişmektedir.

Tesettür Modasında Tercih Edilen Kıyafetler

Tunikler

Son dönemlerde tesettürlü kadınların ve tesettürlü kadınların dolaplarından her mevsim eksiklik etmediği giysilerden biri de tuniklerdir. Tunikler neredeyse her yaş için olan modellerinin bulunması, rahat olması ve renk, desen ve tasarım olarak geniş bir tercih listesine sahip olması tunikleri tercih edilmesine sebep olmuştur.

Tunikler takım olarak oldukça sevilmektedir. Eşofman takımların, pantolon takımların ve etek takımları gibi çeşitleri de vardır. Bu takımlar gençler ve daha ileri yaştakiler için farklı renk ve model çeşitleri mevcuttur.

Başörtü

Başörtü zaten tesettürü oluşturan parçadır. Tesettür modası başörtüyle şekillenirler. Tesettürlü kadınlar da bu parçayı en iyi gösterecek şalı veya eşarbı takmak istemektedirler. Son zamanlarda rahatlık modası başörtüde de görüldüğü için farklı kumaş türlerinden hazır şallar moda olmuştur. Bunun yanı sıra artık son dönemde daha çok tek renk olan şallar renkli olan eşarplardan daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Tesettür Takımlar

Tesettür takımlar parça parça alıp kombin yapma derdine son vermektedir. Kadınlar şık eşofman, aerobik, etek- gömlek, etek- tunik, pantolon- gölek, pantolon- tunik gibi takımları oldukça sık kullanmaya başlamıştır. Bu takımlar düğün ve özel günler için özel olarak üretilen modelleri de vardır.

Ferace

Ferace tesettürlü çoğu kadının diğer elbiseleri üstüne giydiği bir parçadır. Feraceler zannedildiği gibi sadece koyu veya siyah renk olmazlar. Kullanılan kumaşları ile her mevsim giyilebile feraceleri ayrıca farklı renk seçenekleri ile çoğu ortamda da giyme şansı bulunmaktadır.

Diğer Kıyafet Türleri

Tesettürlü kadınlar aksesuar, mont ve hırka gibi her tarzda giyinen insanların giydiği kıyafetlerde ise modaya uygun ve sade modelleri tercih etmektedirler. Aksesuar ve şapkalarda sadelikten yana olsalar da daha gösterişli modellerini de giyen tesettürlü kadınlar da var.

Ürünlerimizi daha detaylı incelemek için ve ürün yelpazemize daha yakından bakmak için https://www.modaselvim.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.