sadsad x
asdasd
Tesettür Modasında Kadınların Tercihi

Tesettür Modasında Kadınların Tercihi

09 Ocak 2019

Tesettürlü kadınlar için tasarlanmış elbise modelleri ve başörtüler kadınları hem şık hem de özel hissettirmek için üretilmiş ve tesettürlü kadınların beğenisine sunulmuştur. Günümüzde pantolon, şal ve tesettür tuniklerden oluşan kombinler rağbet görmektedir. Bunun yanı sıra hem şık hem de zarif görünmeyi seven tesettürlü kadınların vazgeçilmezi olan takılar da unutulmadı. Üzerinde Elif, Vav yazan kolyeler kadınların çok fazla tercih ettiği modellerin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra uzun bir zincire sahip olan çiçek detaylı kolyelerde tesettür tunikler üzerinde tercih edilen takılar arasında bulunmaktadır.

 

 Pantolon, Tesettür Tunik Ve Şal Kombini Daha Çok Tercih Edilmektedir

 

            Tesettürlü kadınlar vücut hatlarını belli etmeyen bol kesime sahip olan kıyafetleri tercih etmektedir. Tesettür giyim ürün modelleri içerisinde en fazla tercih edilen kombinlerin başında İspanyol paça pantolon, tunik ve şal oluşturmaktadır. Tesettür elbise modelleri içerisinde ise ferace denilen ve tüm vücut hattını kapatan elbiseler oluşturmaktadır. Tesettür ferace modellerinde çoğunlukla koyu renk modeller tercih edilmektedir. Tesettür modasının ilerlemesi ile birlikte son yıllarda elbiseden gelinliğe kadar her alanda tesettüre uygun modeller bulmak çok kolay. Tesettür elbise modelleri içerisinde hakim yaka, bisiklet yaka ve v yaka iplikli modeller tesettürlü kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. İspanyol kol tesettür elbise modelleri ise hem modern hem de şık bir izlenim oluşturmaktadır. Tesettür elbise modellerinde ise turkuaz, indigo, fuşya ve somon renkleri daha çok ön plana çıkmaktadır.

 

 Tesettür Şal Modellerindeki Çeşitlilik

 

            Tesettürün olmazsa olmazı olan şal modelleri özellikle son yıllarda çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Tesettürlü kadınların talepleri üzerine farklı renk ve desenlere sahip hazır türbanlar üretilmektedir. Hazır türban modelleri hem çok şık bir görünüm oluşturmakta hem de kısa zaman zarfında takabilme özelliğine sahiptir. Yaz mevsiminde sıcaklardan etkilenmek istemeyen tesettürlü kadınlar için tasarlanan güneş fırtınası hazır türban yaz aylarında tercih edilebilecek şık bir modeldir. Son zamanlarda kendinden büzgülü hazır şallar ve bantlı mıknatıslı hazır şallar tesettürlü kadınlar tarafından çok beğenilerek kullanılmaktadır. Bu model şallara turkuaz, kiremit, tozpembe ve bordo gibi renkler çok şık durmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.