sadsad x
asdasd
Tesettür Kombin Yaparken Yapılan Hatalar

Tesettür Kombin Yaparken Yapılan Hatalar

20 Nisan 2021

Güzel bir kombin ortaya çıkarmak için doğru ve güzel parçalar tercih etmek gerekmektedir. Tercih ettiğiniz parçalar ne kadar güzel ve ne kadar doğru olursa ortaya çıkacak tesettür kombin de o kadar güzel ve doğru olur. Fakat yalnızca parçaların güzelliği yetmez aynı zamanda fiziğinize ve yaşınıza da uygun olması gerekmektedir.

Güzel, doğru ve şık bir tesettür kombin yapmak için evdeki parçaları üzerinizde deneyebilir ya da internetten araştırabilirsiniz. Kombin yaparken en önemli kurallardan biri yaşınıza uygun giyinmektir ne yaşınızdan büyük görünmeli ne de yaşınızdan küçük görünmelisiniz. Ayrıca kombiniz de tercih edeceğiniz renkler birbiriyle uyumalı, tamamlamalı ve bir bütün oluşturmalıdır. En önemli olan bu kurallara uyduğunuz taktirde, güzel doğru ve şık bir tesettür kombin ortaya çıkacaktır. İşte sizler için araştırılan tesettür kombin yaparken yapılan hatalar.

Renk Karmaşası

Tesettür kombin yaparken yapılan en büyük hatalardan biri fazla renk kullanmak için ortaya çıkarılan renk karmaşasıdır. Fazla ve uyumsuz renkler kullanmak insanın gözünü yorar ve kombin ne kadar güzel olursa olsun renk karmaşası yüzünden güzelliğini yitirir ve ortaya doğru bir kombin çıkmaz. Bu nedenle üçten fazla renk kullanmayın ve kullandığınız renklerin birbiriyle uyumlu olması için özen gösterin. Yazın daha canlı ve parlak renkler kullanırken kışın ise daha yumuşak ve soft renkler kullanın. Özellikle toprak tonları sonbahar ve kış aylarında en çok tercih edilen renkler.

Kombini Tamamlamamak

Kombin yaparken yapılan bir diğer hata ise kombini tamamlamamaktır. Kombin yaptıktan sonra mevsimine uygun aksesuar ile kombininizi tamamlamalısınız. Böylece kombininiz daha zengin ve uyumlu olacaktır. Mesela kış mevsimindeyseniz kombiniz ile uyumlu şık bir atkı ya da fular ile kombininizi tamamlayabilirsiniz ya da yaz mevsimindeyseniz kombininiz ile uyumlu güzel ve şık bir güneş gözlüğü ya da şık bir kolye ile kombininizi daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken unsur kullanacağınız tamamlayıcı ve güzel aksesuar kombininiz ile hem renk olarak hem de çeşit olarak uyumalıdır. Eğer kombininiz fazla süslü ise kullanacağınız. Aksesuarı daha sade ve az olarak tercih etmelisiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.