sadsad x
asdasd
Tesettür Kıyafetlerde Dikkat Edilecek Özellikler

Tesettür Kıyafetlerde Dikkat Edilecek Özellikler

10 Ekim 2018

 Tesettür giyimde düz ve sade bir tarzda giyinmek, ölçülü olmak ve zarif olmak sizin elinizde. Bunun için çok pahalı kombinler yapmaya da gerek yoktur. Ekonomik alışveriş için imkanların çoğaldığı günümüzde, online satış siteleri hem yeni ürünler, hem de indirimli fiyatlarla göz dolduruyorlar. Ancak tesettür giyim modellerini seçerken bu giyim tarzının kendine özgü kurallarına da dikkat etmek son derece önemlidir.

 

 Abartılı Renklerden Uzak Durun

 

            Çok fazla renkli kıyafetler giyinmek sizi çekici değil itici yapacaktır. Tesettür giyimi tercih edenlerin sadece kendi çevrelerinde değil, tüm sosyal çevrelerde özenli olması önemlidir. Fazla cırt renkler daha dikkat çekici olacağı için eleştirilere yol açabilir. Bunun yerine patlak renkleri aksesuarlarda kullanmak daha akıllı bir seçim olabilir. Parlak ipek ve saten kumaşlardan oluşan tesettür giyim modellerinde, alt veya üst kıyafet daha soft ve yumuşak renkten seçilerek, görümüm yumuşatılabilir.

 

 Aşırı Aksesuar Kullanılmamalıdır

 

            Aksesuarlar kıyafetlerin tamamlayıcı unsurlarıdır ve onlar olmadan kombin tamamlanmış sayılmaz. Ancak aşırı kolye, bileklik ve bileziklerle bezenmiş bir tesettür giyim modeli için fazla olabilir. Dozunu ayarlamak daha çok kullanıcıya kalmıştır. Ancak abartılı ve çok ön plana çıkan aksesuarlardan kaçınılmalıdır. Örneğin, boynu, kolları ve parmakları aksesuarlar ile doldurmak yerine, tek bir yüzük, sade taşlı bir kolye uygun olabilir.

 

 Eşarp ve Şalları Kıyafetle Bütünleştirin

 

            Kıyafet renklerinden daha fazla ön planda olan bir eşarp kullanılmamalıdır. Yine omuzlara kadar inen ve parlayan bir şal kıyafeti geri planda bırakacaktır. Bunun yerine kıyafetin bütününde bulunan ana renge uygun bir eşarp kullanılabilir. Daha yumuşak renkten oluşması beklenen eşarp, kıyafetin parçası olarak görünecektir.

 

 Yaşa ve Konuma Göre Uygun Giyinilmeli

 

            Tabii ki her yaştan insan kendini genç hissedecektir. Ancak tesettür giyim kurallarına uygun ve eşdeğer modeller seçmek de önemlidir. Gençler daha spor görünümlü kıyafetlere; tunik, gömlek, pantolon, tayt gibi modellere yönelirken, yetişkinler uzun elbise, ferace ve kap modellerine ilgi göstermektedir. Yine de bunları bir arada doğru olarak kullanmaktan çekinmemek gerekir. Spor ayakkabı ve babetlerle daha rahat hareket edenler, yürüyüşünü bozan stilettoları tercih etmemelidir. Her kıyafet, giyenin kendi tarzını yansıtır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.