sadsad x
asdasd
Tesettür Kap Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tesettür Kap Nedir, Nasıl Kullanılır?

23 Şubat 2021

Tesettür giyim ve dış giyimde bu çok önemlidir. Manto alırken aklınıza dış giyim gelse de yaz aylarında giyebileceğiniz bazı dış giyim ürünleri bulunmaktadır. En popüler olanı kapak modelidir. Yazın ince yün kazaklar giyebilirsiniz. Ancak tesettür giymek isteyen kadınların çoğu daha şık ve ağır bir görünüme sahip olmak ister ve sıklıkla tesettür modeli kullanır. Yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilen bu giyim ürünü, yapısı ince ve kişiyi terletmez.

Yapısı dizlere kadar uzandığı için çok uygun bir duvak görünümü oluşturabilir. Pek çok farklı konteyner modeli bulunmaktadır. Özellikle yazın şapkalar giyildiği için en renkli stiller ortaya çıktı. En çok tercih edilen kap tipi, kayışlı bir kaptır. Bu şapka modelleri zayıf insanları gösterecek. Nedeni ise kemerin belini belli ölçüde sıkmasıdır. Ayrıca butonlu konteyner modeli bulunmaktadır. Bahar aylarında türban takmak isterseniz yağmur yağdığında kapüşonlu model tercih etmeniz en doğrusu.

Kap Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başlık seçiminde model ve renk tercihi önemlidir. Başörtülü şapka modeli giyilen kıyafet veya ayakkabıya göre belirlenmelidir. Renk mevsime ve ortama uygun olmalıdır. Yazın en sevilen kap renkleri parlak renkler (fuşya veya mor gibi) ve doğal açık renkler (krem gibi). Tesettür şapka seçerken dikkat edilmesi gereken ikinci nokta şapka modelinin yapısıdır. İnce, terletmeyen bir kumaşa sahip olmalıdır. Bu, renkleri seçmekten daha önemlidir. Çünkü ürünü kullanılabilir hale getirir. Sentetik şapka modeli ne kadar güzel ve güzel olursa olsun yaz aylarında çok terleyeceği için giyilemez.

Kap Fiyatları Ne Kadar, Nasıl Belirlenir?

Kap' ın fiyatı, bayan pardüse fiyatı ile aynıdır. Kaliteli ve özel tasarımlı konteyner modelleri 60 ile 100 TL arasında değişiyor. Kumaşın yapısı ve kalitesi de fiyatın belirlenmesinde oldukça etkilidir. Ucuz konteyner modellerinin satın alınması tavsiye edilmez. Tesettür yaz aylarında giyilen bir ürün olduğu için terlemeyi önlemek için kaliteli kumaşlara sahip ürünleri tercih etmek en doğrusudur.

Hangi Mevsimde Giyilir?

Aslında yılın her mevsiminde rahatlıkla giyilebilen bir ceketin en doğru örneği kap çeşididir. Çok kalın olmadığı için ilkbaharda hatta yazın serin gecelerde çok rahat olurken yine de ince tesettür modelleri bu iki mevsimin ihtiyaçlarını karşılayabilen, yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş olup ısı koruma işlevine sahiptir. Genelde dış giyim çeşitlerinde daha görsel bir izlenim bıraktığı için özellikle sonbahar ve kış aylarında giyilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.