sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimle Doğru Tarzı Yakalamanın Önemi

Tesettür Giyimle Doğru Tarzı Yakalamanın Önemi

04 Haziran 2018

Bir kadın için dış görünüm çok önemlidir. Kadın önce fiziğine dikkat eder, sonra giydiği kıyafetlere, aksesuarlarına kadar dikkat eder. Giyim denildiğinde tercihler söz konusudur. Bu tercihlerden biri de tesettür giyimdir. Bu tarz giyim kuşkusuz muhafazakar hanımların giyim stilidir. Artık günümüzde çok önemli markalarında bu konuda çeşitliliği hat safhadadır. Tesettür giyimi tercih eden bayanlar genelde elbise ya da pantolon tunik şeklinde bir tarz uygularlar. Bu giyim tarzına uygun başörtü ve diğer aksesuarlar da yanında dikkat edilen detaylardır.

Bu tarz giyimi benimsemiş bir kadının dikkat etmesi gereken önemli noktaları vardır. Bunların başında giydikleri mevsime göre kumaş tercihidir. Yazın terletmeyecek kumaşlar kışın da üşütmeyecek kumaşlar tercih edilmelidir. Tesettür giyimde hassas olan noktalar elbette ki dar giyim olmaması ve dekolte verilmemesidir.

Ferace Rahatlığı

  Tesettürlü giyimde en tercih edilen giyim tarzı ferace tipidir. Ferace muhafazakar kadınlar için adeta vazgeçilmez bir bütündür. Ferace uzun ve bol olduğundan kullanım açısından son derece rahattır. Gerek normal giyim gerek dış giyim olarak kullanabilme özgürlüğü vardır. Ferace rahatlığı renk çeşitliliği ile de kullanıcısına artı bir kazanç sağlar. Genelde tercih siyah renkte olsa da renkliler de hayli revaçtadır. Feracelerde yaka olayı yoktur. Bel kısmı dar etek kısmı bol olduğundan bayanlar hem şık hem de rahat olabilmektedir.

Tesettürlü Giyim Nasıl Olmalıdır?

Tesettürlü giyim kuralları ile dikkat edilmesi gereken bir giyim tarzıdır. Tesettürlü giyim muhafazakar kadınların giyim tarzıdır. Anlam itibari ile kapalı demek olup kapalılık stilinden çıkılmaması gereklidir. Bu sebeple bir kurallar zinciri hakimiyeti vardır. Tesettürlü giyimde uzun elbiseler ve eşarplar ile takımlar oluşturulabilir. Böylelikle kadının kendine bir has bir tarzı oluşur.

Bu giyim tarzı ile bütünleşmiş kadınlarda gerek günlük kıyafetler gerek abiye kıyafetler sanal alışveriş hariç her şekilde temin edilebilmektedir. Seçeneklerin çoğalması ile birlikte artık bu sektörde bir rekabet durumu da doğduğundan alışveriş skalası da genişledikçe genişlemektedir. Moda sürekli kendisini yenileyen bir alan olduğundan her çeşit giyim stili de beraberinde yenilenir. Dolayısıyla tesettürlü hanımlarda trend parçalarla giyim stillerini hareketlendirme rahatlığı yaşamaktadırlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.