sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Yaş Aralığı

Tesettür Giyimde Yaş Aralığı

26 Aralık 2018

 Her modanın kendine göre bir yaş aralığı vardır. Her parçanında yaş aralığı ve hitap ettiği bir kesim bulunmaktadır. Bu nedenle tesettür giyimde çok renkli, eşofman tarzı, sporu ve şıklığı üzerinde taşıyabilecek genç tesettür giyim vardır. Yeni çıkan modellerde, vitrinlerde, tesettür modasında genç kesim her zaman daha öndedir. Daha renkli kabanlar, bol ve kiloş kazaklar, hatları belli etmeyen bol pantolonlar çok fazla tercih edilmektedir.

 

 Gençlerde Tesettür Giyimde Örtü Seçimi

 

            Örtü ve şal seçimi kıyafetin bütünlüğünü tamamlayan parçalardan biridir. Gençlere yönelik olan bu seçimde tamamen aynı renk modasına uyulabilir. Örtü, şal, kaban, pantolon hepsi bir rengin tonlarında kombilenebilir. Çok detaylı ve çok desenli seçimler göz yorabilir.

 

 Gençlerde Tesettür Giyimde Kaban Seçimi

 

            Kaban seçiminde kaban boyu, rengi, kumaşı çok önemlidir. Her havaya göre değişen kumaşlar mevcuttur. Sohbaharda kahverengi, haki gibi toprak tonları her zaman daha fazla tercih edilmektedir. Bol kabanlarda tamamen bol ve rahat kombin yapıldığında tercih edilmektedir.

 

 Gençlerde Tesettür Giyimde Kombin Bütünleme

 

            Tüm eşya ve örtü seçimi yapıldıktan sonra kombin şıklığına veya sporluğuna göre spor ayakkabı ya da topuklu ayakkabı tercih edilebilir. Çok sade bir kombinde daha renkli ayakkabı veya topuklu ayakkabı genç tesettür giyim alanında tercih edilmektedir. Genç giyimde daha çok şık kombini, bol ve uzun etekleri spor ayakkabı ile kombin etmek modanın en başta gelenlerindendir. Etek üzerine bol sweatshirtler kış mevsiminde oldukça kombini rahat olan ve tercih edilen parçalar arasındadır. Bol kazakları kemer ile kombinleme, kemeri örtü veya şal ile ve ayakkabı ile bütünlemek kıyafeti öne çıkaran parçalardandır.

 

            Bu yıl modası olarak spor kombinler gençlerde en çok görülen kombinlerdendir. Bol, triko pantolonlar üstüne yine triko ve bol kazaklar, postal botlar ve çizmeler oldukça vitrinlerde görülen ve tercih edilen parçalardır. Kombin renkleri zıt renkler tercih edildiğinde moda dergilerinde görüldüğü gibi hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Gençlere yönelik abiye giyimlerde ise daha çok asil renkler tercih edilmekte ve aksesuarla bütünleşmektedir. Aksesuarlar kıyafetleri tamamlayan en önemli parçalardan biridir, kullanılmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.