Tesettür Giyimde Renklerin Uyumu

Tesettür Giyimde Renklerin Uyumu

29 Ağustos 2017

Renklerin dili olsa acaba bize neler anlatırlardı? Özellikle de renkli elbise modellerinin. Birbirleri içerisinde uyumlu olanlar, uyumsuz olan birçok renk çeşidini bazen yan yana getirebiliyoruz. Peki, getirdiğimiz birden fazla elbise çeşidinde uyumu ne kadar yakalayabiliyoruz?  İşte renkler ve uyum ile ilgili aklınızda olan tüm sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Tesettür giyimde renkler o kadar güzel kullanılıyor ki, bunu özellikle genç kızlarımız başarılı bir şekilde gösteriyorlar. Taktıkları eşarp renginden giydikleri ayakkabı rengine kadar her şeyi tam bir uyum içerisinde kullanmayı başarıyorlar.  Uyum içerisinde kombinledikleri kıyafetlerle bazen zarif bir şıklığa sahip olurlarken bazen de sade bir şıklığı gözler önüne sergiliyorlar.  Yeni nesil uyumu yakalarken de en çok renklerin birbirleriyle dansına dikkat ediyor. Peki, sizce renklerin dansı nedir? Bu renkli dünyayı giydiğimiz kıyafetlere nasıl yansıtabiliriz?  

Renklerin dansı birbirleriyle uyumlu olanlardır. Tıpkı dans eder gibi düşünün. Ahenk içinde olmalıdırlar. Mesela, siyah ve beyaz, mavi ve siyah gibi. Kısacası baktığınız zaman bir bütün gözükmelidir. Bu dansı, uyumu sadece sizi özgür bırakacağına inandığınız renklerle kolayca sağlayabilirsiniz. Pembe-beyaz uyumunda renklerin dansını yansıtabilirsiniz.

Zıt Renklerin Uyumu

Renklerin üç farklı kategoride değerlendirildiğini dikkat çeken moda tasarımcıları, zıt renkleri kullanarak kombin yaparsanız daha çekici ve şık kombinler oluşturabileceğimizi söylüyorlar.  O halde nedir bu zıt renkler? Burada modacıların bahsettiği birbirine karşıt olan renklerdir. Beraber değerlendirildikleri zaman zıt renkler, elbiseye canlılık katar. Mesela, yeşil ve kırmızı birbirinin zıt rengidir. İkisini bir arada kullandığınız zaman hem kendi enerjinize hem de elbisenize canlılık katmış olursunuz. Yeşil ve kırmızının dışında, sarı ve mor, mavi ve turuncu da birbirlerine zıt renklerdir. Bu renkleri de kullanarak elbiselerinizi birbirleriyle uyumlu şekilde kombinleyebilirsiniz.

Zıt rengin gücünü ve enerjisini görmek istiyorsanız, Çiçek Desen Büzgülü Şifon Elbisemizi size şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu modelimizle ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi ve şıklığı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Tüm zıt renkleri içinde barındıran bu elbiseyle enerjinizi yükseltmek istiyorsanız, sizi online satış adresimize bekliyoruz.

Moda Dünyasında Renklerin Uyumu

Moda dünyasını yakından takip edenler kıyafetlerde renklerin uyumunun önemini çok iyi bilirler. Ama bazen ne kadar iyi bilsek de istenen bu uyumu yakalayamayabiliyoruz. Öncelikle ana renkleri, ara renkleri ve diğer renkleri çok iyi bilmeliyiz. (Her zaman önceliğiniz modadan önce size yakışanın olduğunu sakın unutmayın.)

  • Ana renkler: Sarı, Mavi, Kırmızı
  • Ara renkler: Yeşil, Turuncu, Mor
  • Soğuk renkler: Yeşil, Mavi, Mor
  • Sıcak renkler: Sarı, Kırmızı, Turuncu

Size elimizden geldiğince renklerin birbirleri ile uyumundan bahsetmeye çalıştık. Zıt renkleri nasıl birlikte kullanabileceğinizden, renklerin nasıl kategorize edildiğine kadar ufak tüyolar verdik. Evet, şimdi alışverişinizi, özellikle bayram alışverişinizi bu bilgiler ışığında gönül rahatlığı ile yapmaya hazırsınız. Keyifli alışverişler dileriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.