sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Moda Renkler

Tesettür Giyimde Moda Renkler

12 Temmuz 2018

Bu sene en şık ve en gösterişli renkler vitrinleri iyice süsledi. Kadınlar için tesettür giyim modasında göze batan renkler moda oldu. Fuşya pembesi en çok tercih edilen renk olarak tesettür modasında yerini aldı. Ayrıca yeşilin her tonu hem tuniklerde hemde abiye elbiselerde bol bol kullanıldı. Kombin yaparken bu renklerin moda olması beyaz pantolonlara ve bolca takılara da yer vermeye olanak sağladı. Siyah kadınlar için vazgeçilmez bir renk olsa da hafif kilolu bayanların tercih anlayışı yine sene içinde siyah renk veya koyu tonlardan yana oldu. Fakat koyu renk tercih etmek isteyen ve moda renklerden yana tercih yapmak isteyen bayanlar için kahvenin tonları uygun olacaktır.

 

 Tesettür Giyimde Abiye Seçimi

 

            Tesettür üzerine abiye seçimi tamamen bayanların tercih meselesi olmaktadır. Ancak bu sene en çok inci ve güpür detaylar moda tasarımcıları için bir tercih olmuştur. İnci işleme ile yeşil tonları ya da açık kahve tonlarını bütünleştirmek oldukça doğru bir tercih olur. Ayrıca güpür tercih etmek isteyen bayanlar isteğe göre kollara ya da boyundan bele kadar inen güpür detayını tercih edebilirler. Bu tercihleri yaparken mutlaka fiziki yapıya uygun modelleri seçmek gerekir. Böylece tesettür giyim abiyede tamamen bütünlük sağlamak mümkün olur.

 

 Tesettür Giyimde Kombin Yapma

 

            Kombin yapmak giysi üzerinde ki ana parçadan devam ederek bütünlük sağlamaktır. Kullanılan tesettür giyim elbise, etek ya da tunik gibi hangi parçadan oluşuyorsa buna uygun mevsime göre kombin hazırlanır. En özel ve en güzel kombinler için bahar mevsimlerinde, tunikler ile beyaz pantolonlar, elbiseler ile kısa çizmeler veya etekler altına hafif topuklu ayakkabılar giyilebilir. Renk uyumu sağlamak için birebir aynı renklerin kullanılmasına gerek yoktur. Açıklı veya koyulu tonlarla kombin yapmak en kolay şıklığı sağlamaya yardımcı olur. Bazı tunikler için modele göre kemer ya da uzun kolye detayı kullanılabilir. Elbiseler ile şık uzun yelek ve ceket kombini yapılabilir. Moda renkler ile kombin yapılarak hem şık olmak hemde trend parçaları bir araya getirmek mümkün olur. Kombinleme de ayakkabı ve çanta ile de uyum yakalanabilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.