sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

Tesettür Giyimde Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

09 Temmuz 2018

Kış ayının yaklaşması ve havaların soğuması ile moda dünyası koyu renkleri kullanmaya başladı. Tesettür giyimde çoğunlukla tercih edilen mavi renk kış aylarında içinizi ısıtacak. Tesettür giyim stilinde en çok tercih edilen renk olan siyah ve kahverengi renklerinin yanına alternatif olarak mavi renkte eklenmiştir. Tesettür giyimde mavi tonları hem moda dünyasında hiç modası geçmeyen bir renk hem de kış aylarında güneş ışınlarını kendine hapsetmesinden dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir.

 

 Zıt Renkler İle Kombin Yapılmalı

 

            Mavi renk tesettür giyim tercih eden kadınlar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Mavi tonlarını kombinlerden daha çok bu rengin kendisine zıt olacak renkler ile kombin oluşturmalısınız. Beyaz gibi oldukça zıt ve çiğ renkler kullanabilirsiniz. Mavi tonlarının softluğuyla birleşen beyaz daha ilgi çekici ve şık durmaktadır. Tesettür giyim kombinlerinde uyumu yakalamak her renk ve her modele yer verilemediğinden sebep diğer kombinlere oranla daha zor oluşturulmaktadır. Mavi ve mavinin tonları tüm renkler arasında kombin yapılması zor olan renkler arasında olduğundan dolayı bu renge uyumlu renkleri bulmanız ve giyinmeniz ayrı önem kazanmaktadır.

 

            Mavi ve mavi tonları en çok beyaz, krem, mor, siyah ve turkuaz renkleri ile bir bütünlük oluşturmaktadır. Bu renkleri dilerseniz tek parça mavi ve tonları elbiselerinizde ya da iki parçadan oluşan elbiselerinizde alternatif olarak kullanabilirsiniz. Mavi rengi kombin yapabileceğiniz bir diğer renk ise toz pembe rengidir. Mavi rengi soft renk olan toz pembe ile kombinlemeniz sizi oldukça şık bir görüntü oluşturmanızı sağlayacaktır. Mavi ve tonlarının asil bir renk olmasından dolayı özel gün ve gecelerde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Mavi rengi cilt tonunuzu açık göstermektedir. Bundan dolayı yüzünüze hafif makyaj ile cilt tonunuzu biraz koyulaştırabilirsiniz.

 

 Vücut Ve Ten Rengine Göre Seçim Yapılmalı

 

            Elbise seçimlerinde vücut ölçülerine uyumlu modeller tercih edilmelidir. Vücut yapısı göz ardı edilen elbise modellerinde elbise kendini göstermediği gibi kişiye de yakışmayacaktır. Elbisenin rengi ten rengine uyumlu olmalı ve kombin oluşturulurken özenli davranılmalıdır. Mavi renk çok esmer kişilere yakışmayacağı gibi buğday tenlilerde daha hoş bir görüntü oluşturacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.