sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Kapların Yeri

Tesettür Giyimde Kapların Yeri

01 Ocak 2020

Kap tesettür giyimde oldukça çok tercih edilen bir dış giyimdir. Hatta dış giyimde en çok tercih edilen modeldir. Özellikle genç kadınların tercihidir. Yazın serin kışın sıcak tutması, kolay kombinlenmesi gibi faktörler kadınları kap kullanmaya iten başlıca sebeplerdir. Her zevkin kendine göre bir tarz bulacağı modeldir, oldukça kullanışlıdır.

 

 Spor tarzıyla günlük kullanıma uygundur. Kaşe kumaştan yapılan kışlık kaplar ise özel günlerde de dış giyim olarak tercih edilebilir. Tesettür kap modellerine de her geçen gün yeni soluk getirilmekte, birbirinden şık modeller beğeniye sunulmaktadır. Kot pantolonlarla olan müthiş uyum, kapların bir başka etkileyici özellikleridir. kapların bohem havası, kullanılacak eşarp ve ayakkabılarla daha da büyülü bir havaya bürünecektir.

 

 Eşarp ve Kap uyumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

 Tesettür kap kullanılacağı zaman, eşarpla uyumuna dikkat etmek gerekir. Kaplar genelde spor tarza daha uygundur, dolayısıyla da kullanılacak eşarp yada şalın kumaşı bu spor tarza uyum göstermelidir. Parlak saten, saf ipek, tafta ve şifon kumaşlar spor kaplarla pek de uyumlu olmayacaktır.

 

 Krep kumaş, Medine ipeği, ipek yün karışımlı kumaşlarla üretilmiş eşarp ve şallar spor kaplarla daha uyumlu olmaktadır. Şifon kumaştan yapılmış şal ve eşarplar yaz ve ilk bahar mevsimleri için çok daha uygundur. Şifonun hafif oluşu, kışın pek randıman vermeyecektir, soğuğu da engellemeyecektir. Renk konusunda dikkat edilecek konu ise, kap ve eşarbın birbirini boğmayan tonlarda olması gerekir. Pastel tonlar ideal olandır.

 

 Kap ve Ayakkabı Kombini Nasıl Olmalıdır?

 

 Ayakkabı kıyafeti tamamlayan, kıyafeti gösteren temel taştır. Bir dış giyim olan kap, ayakkabıyla uyum yakalamalıdır. Tüm gün genelde kapla olunacaksa eğer, tamamen kap baz alınarak ayakkabı seçimi yapmak doğru olacaktır. Ancak gün içerisinde kap çıkarılacaksa içeriden giyilen kıyafet de ayakkabı seçerken dikkate alınmalıdır.

 

 Kombin aslında bütünün uyumudur, ufak detaylarla, bilgilerle bu uyumu yakalamak mümkündür. Kışlık spor kaplar postallarla, düz ayak botlarla oldukça şık duracaktır. Kaşe kaplar ise topuklu botlarla uyumu yakalar. Yazlık kaplarla ise yazın kullanılan sandalet, babet, stiletto gibi neredeyse bütün model ayakkabılarla oldukça uyumlu ve şık durmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.