Tesettür Giyimde Kadife Şıklığı

Tesettür Giyimde Kadife Şıklığı

30 Eylül 2017

İçinde bulunduğumuz sonbahar kış giyim modasında geçtiğimiz yıllarda moda olan kıyafetlerde kullanılan kumaş ve detayların yeniden boy gösterdiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Yumuşak dokusuyla giyildiği zaman insana rahatlık veren kadife, tesettür giyimde de en çok tercih edilen kumaşlar arasında her daim yerini alıyor. Unutmamak gerekir, kadife bilinen en eski kumaştır. Bu tarihi birikimle birlikte Kadife her zaman dıştan bakıldığı zaman üzerimizde ki şık ve elegan duruşuyla bayanların en çok tercih ettiği kumaşların başında geliyor. 2018 sonbahar-kış sezonunda kadifenin yeri nedir? Hangi modellerle ve renklerle daha çok karşımıza çıkmaya hazırlanıyor? Gelin hep birlikte bu sorularınız yanıtlarını yazımızda arayalım.

Kadifenin en eski kumaş olduğunu söyledik. Fakat bu kumaş zaman ilerledikçe farklı formlarla karşımıza çıkmaya başladı. Bazen bir gömlekte gördüğümüz kumaş modeli zaman geldi karşımıza pantolon formuna bürünüp çıktı. Şimdilerde ise tesettür giyim modasında düğün davet gibi özel gecelerin vazgeçilmez elbiselerinden abiye modellerinde dahi kullanılıyor. Hatta bu sezon ikili takımlarda kendine yer bulan çiçek detaylarında kadifenin sıklıkla kullanıldığını da gördük. Kış mevsiminin vazgeçilmezleri arasına yer alan kadife kumaş, dökümlü, kloş veya dar kesim giyinen gençler ile büyük beden giyinmeyi tercih edenler dahil herkesin rahatlıkla kullanabileceği modeller arasında yer alıyor. 

Kadife Kumaşın Duruşu

Kadife kumaşının duruşu, dokunuşu o kadar zarif ki üzerinden yıllar geçse de ihtişamından hiç kaybetmeden geçmişin moda ruhunu kolayca canlandırmayı başarıyor. Fakat unutulmaması gereken çok önemli bir bir nokta var. Kadifeyi herkes sever ancak kumaşın o asil duruşunu her vücut aynı ihtişamla taşıyamayabilir. Hal böyle olunca kadifeden hoşlananlar ne yapmalı, sevdiğinden vaz mı geçsin. Tabiki hayır. Böyle durumlarda elbise yerine kadife aşkınızı kullanacağınız diğer aksesuarlarla ortaya çıkartabilir,  ayakkabı, çanta veya takınızda kadifeyi tercih edebilirsiniz. Eğer kadifeyi hak ettiği gibi taşıyabilen şanslı bayanlardansanız kesinlikle kadifeden bir elbise giydiğiniz zaman ayakkabınızı ya da çantanızı kadife kumaştan tercih etmemelisiniz. Baştan uca kadifeye bürünmeniz elbisenizi boğmanıza sebep olabilir. Onun yerine bu tarz kıyafetlerinizde rugan tercihleriniz daha isabetli olacaktır.

Renk konusuna gelince kadife, krem renkte kendini daha iyi gösteriyor. 2018 Tesettür modasında parlak bordolar, parlament mavi ve zümrüt yeşilde kadife kumaşlarda kendini en çok gösteren renkler arasında yer alıyor. Kadife kumaşınızı tercih ettiğiniz renklerle uyumlu aksesuarlarınızla hareketlendirebilir ve girdiğiniz ortamlarda efsunkar bir görünüm yakalayarak elegan duruşunuzun altını kırmızı kalemle çizebilirsiniz. Elbiselerde, ikili takımlarda göreceğimiz kadife kumaş ile tasarlanan birbirinden şık modellerimizi yakından incelemek için tıklayınız

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.