sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Feracenin Önemi

Tesettür Giyimde Feracenin Önemi

30 Ağustos 2019

Tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Birey bu unsurları bilmeli ve giyimi sırasında bunlara sirayet etmelidir. Bu unsurların başında ise dini değerlerle uyuşması gelir. Birey tesettür giyimi sırasında mutlaka dini değerlerle arası iyi olmalıdır. Dini değerler ile ilgili bilgilere sahip olmalıdır. Bu sebepten dolayı dini değerlere dikkat edilmelidir. Bu değerlere dikkat etmenin bir yolu ise ferace giymektir. Tesettür giyen bayan eğer tesettürün amacına uygun olmasını istiyor ise ferace giymelidir. Bunun sebebi ise dini değerlerde istenen bol ve vücut şeklini belli etmeyen elbiselerin giyilmesi gerektiğinden dolayıdır.

 

 Tesettür Giyimde Feracenin Yeri

 

            Tesettür kullanan bayanların en çok tercih ettiği unsurların başında ferace gelir. Bunun sebebi hem rahat olması hem de dini değerleri karşılıyor olmasıdır. Fakat dikkat edilmelidir ki bireyin ferace giyme sebebi sadece rahatlık olmamalıdır. Bu niyette bozukluğa sebep olur ve sevap kazanmadan bireyi yoksun kılar. Durum böyle olunca birey tesettürde birçok hususa dikkat etmelidir. Ferace tesettür konusu içerisinde olmazsa olmaz bir yere sahiptir. Ferace bireyin tesettür kullanmasında ona kolaylık sağlar ve çağımız sapkınlıklarından onu korur.

 

 Günümüzde Ferace

 

            Günümüz gelişen şartlarında modernleşme her türlü konuya kendini hissettirmeye başlamıştır. Tesettür ve ferace konusu da bu modernleşme çabalarından nasibini almaktadır. Lakin tesettür kullanan bireyin bu hususlarda dikkat etmesi gerekir. Tesettürde amaç önemlidir. Bu amacın dışına çıkılırsa tesettürün bir anlamı kalmaz. Bu husustan dolayı birey her daim bilinçli davranmalıdır. Modernleşme veya gösteriş uğruna tesettür ve ferace konularında abartmaya gitmemelidir. Birey eğer kendini bu unsurlara kaptırırsa tesettürden nasibini almamış olur.

 

 Ferace Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

            Ferace giyen birey öncelikle dini değerlerle iç içe olmalıdır. Bu değerler ile ilgisiz olan tesettür kullanıcısı tesettürde ki amaçtan yoksun olur ve günümüz modernleşme çabalarına kurban olur. Bu durumda da tesettür orijinal halini kaybeder ve bozulmaya başlar. Bu yüzden bireyler tesettür kullanırken ne için giyindiklerini, feracenin amacını anlamalıdır. Ondan sonra tesettür ve feraceye adım atmalıdır. Bir diğer husus ise alışverişte kalite ve uygun fiyattır. Birey alışverişlerde hem kaliteli ürünlere hem de uygun fiyatlı ürünlere bakmalıdır. Bu kriterlere önem vermek gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.