Tesettür Giyimde Elbise Seçimi Ve Kombini

Tesettür Giyimde Elbise Seçimi Ve Kombini

24 Kasım 2020

Tesettür giyimin temel unsuru elbiselerdir. Tesettür elbise daha özel zamanlarda kullanılanların yanı sıra günlük kullanıma uygun olanlar da var. Diğer kısımlar giysilere kolaylıkla uyarlanabilir. Cıvıl cıvıl bile olsa çok çeşitli renkler ve desenler var. Güzel modeller mağazalarda ve internette bulunabilir. Tesettür alırken kişi öncelikle uzunluğuna dikkat etmeli, rahatsız edecek kadar sıkı olmamalı ve rahat kullanım sağlayan modelleri tercih etmelidir.

İnsanların birçok renk ve modelde karşılaştığı tesettür kıyafet seçenekleri arasında genç bayanların ve yaşlıların kullanabileceği modeller bulunmaktadır. Hamile kadınlar elbise giyerler. Renk seçerken giyileceği mevsime uygun renkleri seçmelisiniz. Daha koyu renkler kışa uygun, yaz için daha canlı renkler. Pek çok firmanın tesettür ile ilgilenmesi nedeniyle birçok farklı seçenek sunulabilmektedir. Tesettür elbise teslim aldıktan sonra uygun parçalardan bir bütün oluşturmak gerekiyor.

Tesettür Elbise Kombinleme

Uzun; Tam boy elbiseler yaz ayları için daha ince ve daha akıcı kumaşlardan yapılmaktadır. Kış aylarında triko gibi malzemelerden daha kalın giysiler yapılır. Tek parçadan oluştuğu için diğer parçalarla renklendirmek daha kolay, ancak bu çeşitlendirme yaparken onu zevkli unsurlarla birleştirmek mantıklı geliyor. Aksi takdirde aksesuarlar farklı bir dil konuşur. Farklı tonlardaki aksesuarlar her zaman birleştirmeyi kolaylaştırır; ancak bütünlüğü korurken farklı parçalar kullanın. Yoğun desenli elbiselerde daha sade aksesuarlar ve eşarplar kullanılmalıdır. Kıyafetler, eşarplar, ayakkabılar, el çantaları ve takılar bir bütün oluşturmalıdır.

Elbiseye uygun ayakkabı, elbise daha casual ise spor ayakkabı, balerin, sandalet tarzı ayakkabı ve daha çok spor çanta, mümkünse eşarp gibi spor elbiseler ile rahatça giyilebilecek tesettür modellerini tercih etmelisiniz. Bu tarz elbisenin denim kısa ceketlerle birleştirilmesi, yıllardır kullanılan ve halen kullanılabilen bir kombinasyondur. Elbise daha şık yerlerde giyilmeye uygunsa ve böyle bir yerde giyilecekse ayakkabı seçimi değişmeli ve topuklu şık bir model olmalı; hançer tarzı bir model bile kullanılmalıdır. Çanta çok büyük olmamalı, küçük ve şık bir model olmalı. Sportif görünümünden sıyrılmak ve daha şık ama yine de güzel görünmek için bir fular doğru seçim olmalıdır.

Tesettür Elbisede Önemli Olan Kalite mi Model mi?

Kadınlar söz konusu olduğunda, ne kalitenin ne de modelin risk altında olmadığını tahmin edebilirsiniz. Ucuza satın alma mantığı, sadece çok çeşitli kıyafetlerim olduğunu düşünmek doğru değildir. Bunun yerine, gardırop ve giyim tarzını birkaç bölüme ve planlanan mağazaya ayırmak ve kaliteye öncelik vermek en mantıklıdır. Her kadının hayali şık ve kaliteli kıyafetlere sahip olmaktır. Bunun için bazı taktikler kullanılarak alımlar yapılmalıdır. Her bir unsur diğer unsurlarla birleştirilebilmelidir. Bunu hesaba katarak, daha az unsurla daha fazla kombinasyon oluşturabilirsiniz ve kıyafetleriniz gerçekten yüksek kaliteli ve şık olacaktır. Kısacası aldığımız kıyafetler hem beğendiğimiz modern, şık olmalı hem de kalite asla taviz vermemelidir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.