sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

08 Temmuz 2017

Son yıllarda tesettür kıyafetleri her geçen gün arttığını söyleyebiliriz. Tesettürlü hanımlarımız ister günlük hayatınız için isterse de özel günler için kullanabileceğiniz pek çok tesettür modelde kıyafet bulunuyor.  Bide bu artış internet satışlarının ortaya çıkmasıyla 2’ye katlandı.

Her geçen yıl artmakta olan ve son birkaç yıldır da iyice artan tesettür elbiseler, hanımlarımız için tasarımlarını her geçen gün daha da yeniliyor. Peki bu kadar tesettür model içeresinden nasıl tercih yapmalıyız? Tesettür elbise alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte tüm sorularınızın cevabı…

Tesettür Giyimde Renk:

Öncelikle seçtiğiniz kıyafetinizin renkler, dönemin tesettür moda dünyasına uygun olması gerekiyor. Aynı zamanda kesinlikle ‘ben burdayım’ dememesi gibi cüretkâr da olmamalıdır. Tesettür seçiminde parlak çat kırmızı ya da neon sarı gibi çok parlak aşırı açık olan renkler tercih edilmemeli. Bu renk seçimleri genelde seçtiğinizin kıyafetin birkaç renk karşımı ile bu tarz renkleri tercih etmelisiniz.  Bunun için daha çok tesettürlü hanımlarımız koyu renkler tercih edilmelidir. Bu yılın moda rengi olan ve hanımlarımız arasında en çok tercih edilen mürdüm, mor, bordo, yeşil, siyah, lacivert bu renkler moda olan ve son zamanlarda çok fazla kullanılan renklerdir. Bu renk sklasında olan tesettür elbise modellerini gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Sadelik

Tesettürlü hanımlar her zaman sadelikten yana olmalıdır. Ama bu zamanlarda kendini gösterişe bıraktı. Gösterişli elbise modelleri seçmeyin asla demiyoruz, sadece seçtiğiniz tesettür abiye modeli olsun yada tesettür günlük elbise olsun gösterişlisi bile belli usturup da olmalıdır. Dar, yırtmaçlı, fazla dağınık tercihlerden kaçınmalısınız. Unutmayın sadelik tesettüre en çok yakışandır. Bununla birlikte eğer aksesuar seçimi yapmak istiyorsak bunda da tesettürümüzle sade kombin uygun olmalı.

Tesettür Giyimde Bol seçimler yapın:

Alacağınız ya da seçmiş olduğunuz kıyafetlerin tam olarak üzerinize oturmamalıdır. Dar olmayan ve içinde resmen kaybolacağınız kadar bol kesim elbise modellerini tercih etmekten kaçınınız. Çünkü fazla dar giysilerde tesettür giyimine pek uymamaktadır.

Tesettür giyimde yaş:

Son yıllarda tesettürlü genç bayanlarımızın sayısı da her geçen artmaktadır. Bunu fırsat bile moda tasarımcıları tesettür giyime daha çok önem vermeye başladılar. Bunun için genç kızlarımız hataya düşmemeli ve tesettür giyimde yaşına uygun olarak giyinmelidir. İlk dikkat etmeniz gerekenlerden birisi yaşınıza uyacak giyim tarzınızı bulmanızdır. Bu çok önemli bir konudur. Seçtiğiniz kıyafetiniz sizi çok yaşlı göstermemelidir. Yaşınızı göstermemesi için 40 ve üstü yaş aralığının tercih edilen kumaş türlerinden kesinlikle uzak durun. Aksesuarlar seçiminde ise sade olanlar tercih edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.