sadsad x
asdasd
Tesettür Giyimde Abiye Kullanımı

Tesettür Giyimde Abiye Kullanımı

09 Haziran 2021

Oldukça geniş bir kapsamı bulunan tesettür giyim sektörü çok fazla kıyafet modelini bünyesinde barındırır. Bu modeller her çeşit tercihe ve zevke hitap edebilen bir niteliğe sahiptir. Bundan dolayı tesettür giyim sektörüne özel seri üretim işlemleri gerçekleştirilir. Çeşitli renklerden oluşan ve mevsimlere göre üretilen kıyafetler çeşitli niteliklere sahiptir.

https://www.modaselvim.com/tesettur-abiye-elbise

Tesettür Giyiminde Abiye Kullanımı

Tesettür giyiminde hem spor hem de abiye şıklığını yaratmak mümkündür. Çok çeşitli tesettüre abiye modeli mevcuttur. Bu modeller arasında en sık tercih edilen modeller koyu renkli olan modellerdir. Koyu renkli olan tesettür abiye modelleri düğünlerde ve nişanlarda kullanılmak için idealdir. Bunun dışında tül detaylı ve taş detaylı olan abiye modelleri en çok satın alınan abiye çeşitleri arasındadır. Kullanılan taşlar, abiyenin farklı yerlerinde olabilir. Kimi tesettür abiyeleri tamamen taşlar ile kaplıyken kimi abiye modellerinde sadece belirli bölgeler üzerinde kullanılır. Kemerli olan abiye modelleri de tercih edilir. Özel davetlerde veya mezuniyetlerde bu tarzlardan oluşan abiyeler ile şık bir görünümü elde etmek mümkündür.

Tesettür Abiyelerde Sade Modeller

Özel gecelerde ve davetlerde tercih edilen tesettür abiye modelleri arasında sade olan abiye çeşitlerini bulmak mümkündür. Sade olan abiyeler genel olarak düz renklerden oluşur ve fazla süs eşyası ya da detayı barındırmaz. Bu abiyeler daha çok sade tarzı seven kişiler tarafından kullanılır. Sade modeller kullanılan renge uyumlu olan çantalarla ve aksesuarlar ile desteklendiğinde oldukça etkileyici sonuçları ortaya çıkarır. Sade abiyelerde en çok kullanılan abiye renkleri mor, kırmızı, lacivert, yeşil ve bakır renkleridir. Bu renkler koyu tonlara sahip olmalarından dolayı abiye türleri içerisinde sıklıkla tercih edilir.

Tesettür Abiyelerinde Kumaşlar

Tesettür abiyelerde en sık kullanılan kumaşlar şifon yapıya sahip olan kumaşlardır. Şifon kumaşlar birçok ipin karışımından oluşur ve içerisinde pamuklu ipleri de barındırır. Pamuklu ipleri barındırmasından dolayı nefes alabilen ve hava geçirgenliği yüksek olan kumaş türlerinden bir tanesidir. Bununla birlikte tesettür abiye modellerinde kullanılan kumaşlar yazlık kumaşlar ve kışlık kumaşlar olarak ikiye ayrılır. Kıyafet seçerken mevsimlere göre uygun olan kumaş seçimine dikkat etmek gerekir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.