sadsad x
asdasd
Tesettür Giyim Ürünleri

Tesettür Giyim Ürünleri

24 Mart 2021

Tesettür giyime ilgi son yıllarda artarak devam etmektedir. Tunikler, uzun tesettür etekler, trençkot, pardösü ve feraceler günlük hayatta tercih edilen tesettür giyim ürünlerine örnektir. Tesettür abiye ve elbiseler de daha özel günlerde tercih edilen ürünler arasındadır. Moda Selvim, geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatıyla dikkat çeken bir internet mağazasıdır.

https://www.modaselvim.com/

Tunikler

Tunik, etek, pantolon gibi kıyafetler üzerine giyilebilen ve genellikle dizlere kadar uzun olan bir üst giysisidir. Günümüzde tunikler renk, model, desen, kumaş ve uzunluk açısından çeşitlenmiştir. Bu çeşitlilik farklı özel günler, mevsimlerde ve gündelik hayatta kısacası istenilen her alanda tunik kullanımına olanak sağlamaktadır. Rahat bir kıyafet olduğu için gündelik hayatında kullanılan tunikler olduğu kadar çok şık olduğu için özel günlerde kullanılan tunikler de vardır.

Tesettür Etekler

Etekler kadınların vazgeçemediği, her kadının dolabında mutlaka bulunan giysilerdendir. Bir kombini çok şık hale getirebilen eteklerin birçok farklı modeli vardır. Sık kullanılan etek modelleri şunlardır:

Kloş etek: Beli dar, eteği çok geniş olan modeldir.

Kalem etek: Beli yüksek olan ve tam oturan, dümdüz devam eden eteklerdir.

Pilili etek: Farklı pililere sahip etekler vardır. Bu etekler sıklıkla kemer ile kullanılır. Son yıllarda sık pilili etekler oldukça modadır.

Çan etek: Bele ve kalçalara tam oturan dizden itibaren genişleyen eteklerdir.

Pantolon etek: Paçaları çok geniş olan, etek gibi duran pantolonlardır. Genellikle kalın kemerlerle kullanımı tercih edilir.

Trençkot

Trençkotlar, mevsim geçişlerinde kullanıma uygun, genellikle su geçirmez kumaştan üretilen astarlı veya astarsız pardösü benzeri dış giyim ürünleridir.

Pardösü

Pardösüler, sıcak olmayan havalarda, kıyafetin üzerine giyilir, genellikle önü düğmeli uzun ve paltodan daha incedir.

Ferace

Feraceler, uzun kollu, yakasız, pardösüyü andıran, yere kadar uzun, önü genelde fermuarlı kıyafetlerdir. Önceden siyah renkte olan feracelerin son yıllarda farklı renkte olanları da üretilmiştir ve oldukça ilgi görmektedir.

Abiye

Abiyeler, özel günlerde giyilen gece kıyafetleridir. Çeşitli renkte, desende olabilen abiyeler özel günlerde tercih edildiği için genellikle gösterişli kıyafetlerdir.

Elbise

Elbise kelimesi insanların üzerine giydikleri her tür kıyafet anlamına gelse de elbise dendiğinde akla kolu, gövdesi ve eteği birleşik olan tek parça kıyafet gelmektedir. Birçok renk ve modelde ister spor ister şık her tarz elbisenin kullanımı oldukça yaygındır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.