sadsad x
asdasd
Tesettür Elbise Yeni Sezonda Modaselvim'de

Tesettür Elbise Yeni Sezonda Modaselvim'de

19 Şubat 2019

Giyim, tekstil sektörünün önemli bir koludur. Günümüzde her zevke ve tercihe hitap edecek ürünler üretilmektedir Giyim kendi içinde de sektörler oluşturmaktadır. Tesettür giyim, artık farklı bir dal olarak rağbet görmektedir. Pek çok ürünü içinde barındıran bu dal özellikle bu isim altında faaliyet göstermektedir.

 

            Tesettür elbise en çok tercih edilen ürünlerdendir. Uzun kol ve etek boyu olarak hazırlanmaktadır. Her zevke hitap eden modeller kolayca bulunabilir. Kullanım amacına göre sınırsız modeller raflarda yerini almıştır. Yapılan tasarımlar genç yaşlı herkese rahatlıkla hitap etmektedir. Tesettür elbise kot dahil pek çok kumaştan tasarlanmaktadır. Tesettür elbiseler kullanım alanlarına göre sınıflandırılabilir. Günlük ya da özel mekanlar için pek çok seçenek vardır. Tesettür elbiseler;

 

            Günlük Kullanım İçin Üretilenler; daha çok pamuklu, keten, kot, jarse ve benzeri kumaşlardan tasarlanmışlardır. Genç yaşlı her kesime hitap etmektedir. Farklı renkler modern tasarımlar daha çok gençler tarafından tercih edilmektedir. Kot gibi iddialı kumaşlardan üretilenler en çok bu yaş gurubunun tercihidir. Orta yaş ve üstü hanımların tercihi daha çok keten ve pamuklu kumaşlardan yanadır.

             Abiye Kullanım İçin Üretilen; Yine her yaşa ve zevke sunulan modeller vardır. Abiye kumaşlar tercih edilmiştir. Saten, ipek, şifon gibi narin ve gösterişli modeller tasarlanmaktadır. Son derece sık ve modern modeller bulunmaktadır. Tesettür elbise, abiye olarak ta haklı yerini almıştır. Gençlerin tercihi saten ve sifon ağırlıklıdır. Geniş ya da dar etekler canlı renkler bu yaş gurubuna hitaben ağırlıktadır. Orta yaş ve üzeri hanımlar saten, dantel ve benzeri kumaşları tercih etmektedir.

             Forma Tarzı Üretilen; Bir öğrenim kurumu ya da iş alanında giyilmek üzere üretilen elbiselerdir. Adından da anlaşılacağı gibi aynı kumaş ve modelde farklı bedenler de hizmete sunulur. Mecburi giyimdir. Yine uzun kollu ve etek boyu uzundur.

 

            Tesettür giyimin en önemli parçası tesettür elbisedir. Modern ve şık tasarımlar sürekli oluşturulmaktadır. Moda endüstrisinde sağlam bir yer edinmiştir. Genel olarak tesettürlü hanımların ilk tercihidir. Tek parça olması, kullanımın rahatlığı bu ilk sırayı ona kazandırmıştır. Hızla geniş seçenek ağına ulaşmıştır. Hitap alanı da seçenek bolluğu ile doğru orantılı yükseliştedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.