sadsad x
asdasd
Tesettür Elbise Ve Kombin Önerisi

Tesettür Elbise Ve Kombin Önerisi

14 Ocak 2019

 Arapça kökenli bir sözcük olan tesettür kelimesi örtünmek anlamına gelmektedir. Muhafazakar yaşam tarzını benimsemiş kadınlar da örtünmektedirler. Tesettür kıyafeti uzun kollu ve ayak bileklerine kadar uzanan uzun elbiselerden oluşmaktadır. Renk renk ve çeşit çeşit kıyafet parçalarından oluşan tesettür giyimleri kadınların birçoğu tarafından rahatlıkla bulunabilmektedir. Tesettür kıyafetleri uzun zaman önce kadınlar için bulunması çok zor kıyafetler arasındaydı. Tesettür parçaları farklı tarzları ve kültürleri yansıtmak yerine belli başlı modellerde üretilmekte ve satışa sunulmaktaydı. Günümüzde ise özel tasarımcılar sayesinde birçok ürün kolaylıkla tasarlanmakta ve geniş yelpazeye sahip olmaktadır.

 

 Tesettür Kıyafetleri Nelerdir?

 

            Tesettür elbise seçiminde kadınlar hem rahatlığı hem de şıklığı tercih etmektedir. Tesettür giyim modasında ferace, tunik, geniş paçalı pantolonlar, etekler, şal, eşarp, gömlek, tesettür mayo, abiye, kap ve tesettür elbise gibi modeller sıkça kullanılmaktadır.

 

 Tesettür Elbise Seçimi

 

            Kadınların birçoğu günlük şıklık için tesettür elbise modellerini tercih etmektedirler. Elbise modelleri genellikle uzun ve içi belli etmeyen, vücudu sıkı sarmayan ve hatları ortaya çıkarmayan kumaşlardan üretilmektedir. Tesettür elbise seçiminde öncelikli olarak tercih edilen kıyafetler uzun elbiselerdir. Tesettür elbiseler kadınları şık gösteren rahat kıyafetlerdir. Birçok modeli olan elbiselerden kumaş özellikleri de dikkate alınarak seçimler gerçekleştirilmelidir. Kumaş seçerken mevsime göre kumaş seçilmeli ve her kumaşın da farklı davetler için kullanıldığı unutulmamalıdır. Elbise kumaşı yaz mevsiminde terletmeyen kumaşlardan olmalıdır. Çünkü terleten kumaşlar çirkin görüntülere sebebiyet vermekte ve oldukça rahatsız edici durumların oluşmasına neden olabilmektedir. Kış mevsiminde de kalın kumaş tercihi doğru seçim olacaktır.

 

 Tesettür Elbise Kombinleri Nasıl Yapılabilir?

           

            Tesettür elbiseler uzun ayak bileğine kadar uzandıkları için genellikle eşarp ya da şal ile ayakkabı ve çantaya ihtiyaç duyulmaktadır. Elbiseler ince kemerlerle kombinlendiğinde günlük şıklık oluşturacaktır. Elbise açık renkteyse o renge yakın şal seçimi ve orta topuk rahat bir ayakkabı ile günlük şıklık yakalanacaktır. Elbise şık bir davet elbisesiyse eşarpla, altına da stiletto ayakkabı modeliyle ve şık el çantasıyla kombin tamamlanabilir. Bu şekilde de şık ve göz alıcı kombin yakalanması mümkün olmaktadır.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.